Tag Archives: атентат

(ВИДЕО) Оливер Стоун за убиството на Кенеди: „Трамп можеше да ја открие вистината но тогаш му се закани ЦИА!“’

Познатиот режисер, двократен добитник на Оскар, Оливер Стоун, со тезата дека американскиот претседател бил убиен во 1963 година во организиран обид за државен удар пред три децении, започнал полемика, што меѓу другото, го принуди американскиот Конгрес да донесе декрет за објавување на документи за атентатот најдоцна во 2017. година. Сепак, …

Повеќе »

ВИЗИОНЕРИ – Што не чека после короната? Трета светска војна, атентат на Путин, болест на Трамп и смрт на англиската кралица!

Најпознатиот пророк на западниот свет, Мишел Нострадамус, ги најавил настаните за 2020 година: Дали не чека крајот, или – препород? Нема сомнение дека Мишел Нострадамус е најпознатиот пророк во западниот свет кој го предвиде почетокот и крајот на Првата светска војна, доаѓањето на власт на Хитлер и точниот датум и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мистерија на сликичката број 313: Светот по грешка го видел убиството на Џон Кенеди

За филмот на Запрудер слушнале многу луѓе, единствената снимка од атентатот на американскиот претседател Џон Кенеди. Точно 486 сликички настанале тој сончев ден во ноември 1963. година во Далас. Зад камерата стоел кројачот Абрахам Запрундер и во тие 26. секунди на филмот е забележано едно од најопасните злосторства. Меѓутоа, малку …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна чувана со децении: Тинејџер пукал на кралицата Елизабета

Кралицата во 1981. година го посетиле Нов Зеланд. Кристофер Луис (17) пукал на неа додека излегувала од автомобилот. Се било „прикриено“ за да државата не се посрамоти… Полицијата го прикрила обидот на еден тинејџер да изврши атентат на кралицата Елизабета Втора во текот на нејзината посета на Нов Зеланд во …

Повеќе »