Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за понеделник, 01.10.2018:Нов месец, нови авантури, проблеми, но и задоволства и…љубов…

Овенот и Ракот уживаат, Бикот има додворувачи, Близнаците се релаксираат, Лавот ужива, Девица во работа, Терезија во љубов со Скорпија, Стрелецот нема проблеми, Јарецот е бесен, Водолија и Риби ги служи здравјето. Овен Работа Наплатата од работа преку приватен бизнис конечно доаѓа. Можете да дишете во текот на денот и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 24.09.2018:Премногу сте свои и немате намера да се поставувате поинаку без потреба или додека…

На Овен му треба помош од еден колега, Бик сака авантура, за Близнаци добар ден за кариера, Ракот вљубов, Лавот е доследен на себе, Девицата ги одложува обврските, Терезија е лута на партнерот, Скорпија ужива во врската, Стрелец е соло статус, Јарецот има потреба од промена, Водолија под стрес а …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (02.07.2018):Денес се можни некои семејни недоразбирања, кавги и глупости, денот минете го со оние кои ви се најблиски

Пред нас е прекрасен ден, конечно ќе се ослободиме од дождот и грдото време кое долго не следеше, па веќе од рани зори (главно) ќе бидеме расположени за работа, ред и дисципина, и јули може да почне, барем наутро. Веќе околу пладне ќе почувствуваме замор, ќе се засили желбата за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (30.06.2018):Напорен и тежок ден со непријатности, нервоза, критики, љубомора, завист, лутење…но само денес!

На прагот на викендот денешната сабота ни го донесува Меркур во квадрат со Уран. Самиот квадрат навестува проблеми. Многу нервоза и непријатност, во воздухот, се јавуваат внатрешни немири кои ќе ви го обземат умот цел ден,па ќе бидете малку повеќе чувствителни од обично, ќе бидете чувствителни на коментари, критики, сугестии, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.06.2018):Меркур ни донесува многу забавен и пријатен ден за сите!

Денес Меркур влегува во Лав. Меркур е во жариштето, се буди од состојбта на мирување и тргнува во напад со своето умувње, мудрување, инспиративно кокетирајќи со се што му се чини интересно. Желба за освојување на сцената, за водење збор, доминација. Позитивен и воден со желбата да се забавува како …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (25.06.2018):Почеток на седмицата донесува нова љубов за два знака, но и деловни шанси и подобри финансии…

Овен Вашата деловна страна може да биде задоволувачка бидејќи овојпат ќе бидете доволно ангажирани на проектот кој ви донесува одредени поволности во финансиска смисла Ќе имате многу подобар период од моменталниот. Доколку сте вљубени морате да пронајдете начин некои работи во својот емотивен живот да ги подвлечете како битни во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (08.06.2018):Не чувајте ништо за специјални прилики – животот е специјална прилика!

Сонцето во квадрат со Нептун денешниот петок го претвора во ден кој е имагинарен, сонувачки…Сонцето му годи на Нептун, иако станува збор за квадрат!Сепак, омамен со енергијата на Нептун кој е главен причинител на денешната разнишана реалност, Сонцето потпаѓа под владеење на Нептун, и таквата енергија може да донесе со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (04.06.2018):Неделата започнете ја смирено, без брзање, и со доволно внимание – брзината не донесува ништо позитивно – на ниту едно поле!

Овен Доста тврокорно останувате при својот став. Не сакате да го менувате правецот по кој сте тргнале само поради фактот кој не ви значи премногу. Овојпат сакате појак финансиски статус. Немате намери да се поистоветувате со напуштено лице. Имате доволно свои приоритети кои ви го одвлекуваат фокусот но барем сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (2905.2018):Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции

Вторник ќе биде добар ден за развој на финансиски работи и средување на обврските поврзани со парите. Денес ќе можете да постигнете многу, се’ додека премногу не влијаете со сопствените емоции.Денес, тие можат да ве испратат до ќорсокак од кој ќе биде тешко да се избега. Вторник ќе биде добар …

Повеќе »