Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за недела, 17.02.2019:Денот е одличен а нови почетоци, за стекнување нови пријатели, за вљубување или за смирување, ова е ден кога „НЕ“ не постои!

Продолжуваме со мирниот период, неделата е одличен ден за нови почетоци, за стекнување нови пријатели, за вљубување или за смирување со некој со кого сте биле во лоши односи. Би можело да се каже дека е романтичен ден. Венера денес ќе го контролира вашето однесување па препуштете и се и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 13.02.2019:Немир, страв, нервоза,молчеливост, параноја, нагли постапки без размислување, отсуство на разум, се’ се тоа обележја кои го карактеризираат денот…

Марс е денес во коњукција со Уран и ова е еден од оние денови кои ни донесуваат многу сериозни проблеми но има и причина зошто тоа, на еден начин, е и’ добро…Немир, страв, нервоза,молчеливост, параноја, нагли постапки без размислување, отсуство на разум, се’ се тоа обележја кои ќе ја карактеризираат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 28.01.2019:Ако се вознемирувате од нечие присуство или однесување, важно е да воспоставите добра контрола…на сите полиња!

Овен Љубов: Засилениот конфликт ве води до погрешен заклучок. Размислете зошто партнерот делува незаинтересирано за вашите идеи. Работа: Ве очекува позитивен расплет на настани, под услов да ја зачувате присебноста на духот и добрата концентрација во одлучувачки ситуации. Здравје: Ќе ви годат повеќе часови здрав сон, обрнете внимание на вашите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 19.01.2019:Внимателност во постапките и одлуките- најдобро да се концентрирате на домот и најблиските и на одмор!

Денес има незгоден аспект, Сонцето е во квадрат со Уран. Бидете внимателни во сообраќајот, најдобро да не мрдате никаде, со актуелниот квадрат и временските услови се такви што се советува само ако патувањето е неодложно. Не само патниот сообраќај, денес е во опасност и воздушниот. Иако е викенд има многу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за денес, 19.12.2018:Нови љубови, бури, крај и почеток на љубовни приказни, но и емотивен пост – што ќе се случува кај вас?

Денес Јарците се фатални за Терезиите, кај Водолиите на повидок е бура, Близнаците завршуваат една и почнуваат друга љубовна приказна, а Овенот влегува во емотивен пост. Ова е денешниот дневен хороскоп за 19. декември 2018. година: Овен Работа Еден човек сигурно нема да може да ви помогне овој пат колку …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 18.12.2018:Лесно влегуваме во завршница на тековната година, бидете вредни, средете ги работите, радувајте се на претстојните празнувања

Венера денес излегува од ретроградната сенка после ретроградното движење. Секој период после покренувањето како и пред него некое време го следи ретроградна сенка. Тргнуваме напред, зад себе го оставаме минатото, старата година, не ги повторуваме грешките туку учиме од ситите. Лесно влегуваме во завршница на тековната година, бидете вредни, средете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 05.12.2018:Тежок ден, за сите, особено бидејќи може да донесе депресија, осаменост, сомневање и бегство во осаменост…

Нептун е во Риби, Сонцето во Стрелец во квадрат со Нептун ќе ја обележи оваа декемвриска среда. Повторно квадрат, повторно проблеми…Нептун е во мистерија, збунет околу квадратот, а Сонцето во Стрелец носено со својата добра енергија. Квадрат на овие две планети донесува сомневање во самите себе, депресија, чувство на осаменост, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 12.11.2018:Кој ужива во љубов, кој е мрзлив и тежок за работа…

Овенот патува, Бикот е мрзлив, Ракот не и верува на Водолија, но е близок со Близнаците, Лавот е снаодлив, Девицата зборува само за љубов, Терезијата планира, Скорпијата се натпреварува, Стрелецот е слободен, Јарецот е тежок, Рибите уживаат во љубовта… Овен Работа Планирате службено патување. Мислите дека почетокот на викендот е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 04.10.2018:Потрудете се денес малку да здивнете од напнатостите од претходните денови…

Пауза од поновите аспекти денес, па така гледајте овој четврток малку да здивнете од претходните денови, кои беа прилично досадни, некои помалку други повеќе, во зависност од силата на вашата личноста и колку сте дозволиле на вас да делуваат случувањата на небото. Бидејќи утре не чека најважниот настан овој месец, …

Повеќе »