Tag Archives: астро

Астрологијата открива: Еве каков прв впечаток остава секој хороскопски знак!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Велат дека се потребни 3. секунди за да се остави првиот впечаток. Еве што велат астролозите како ќе ве доживеат другите на основа на вашиот хороскопски знак. Во продолжување …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 09.06.2019:Денес сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден – барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки!

Денеска Венера влегува во Близнаци, додека Сонцето прави квадрат со Нептун, што понатаму значи дека сме во потрага по подобар пример на себе, во тежнение да бидеме подобри секој ден, а барајќи примери во однесувањето на другите и нивните постапки. Сонцето во квадрат со Нептун ни кажува дека е во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 07.05.2019:Тежок ден во кој ќе преовладува повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија – обидете се да извлечете нешто добро и корисно од се

Венера денес е во квадрат со Сатурн, а како и секој квадрат носи негативна енергија, овојпат недостаток на волја и желба. Повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија. Чувство на отфрленост и без волја нешто да се промени. Осамените запаѓаат во криза. Болни сеќавања, минатото …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота,04.05.2019:Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери – Шанса за слободните на љубовен план!

Оваа сабота без планетарни аспекти освен Месечината која образува конјукција со Уран во знакот на Бик. Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери, хедонизам. Денеска се можни добивки во игрите на среќа.Ви го сакаме секое добро! Овен Работа Подготвени сте за нови предизвици, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.04.2019: Време е за конкретизирање на нештата, ден со храброст за завршување на се’ што чекало но и за отворање пред другите и работа за свои потреби!

Пред нас е една ментално јака среда, Меркур денеска влегува во Овен каде ќе биде се’ до 6. мај. Денеска е ден за конкретизација на некои планови кои веќе долго чекаат на нас. Денес сте необично посамоуверени отколку обично, прецизни и го гледате соговорникот во очи. Ќе бидете многу поубедливи. …

Повеќе »

Откријте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение погледнете кои се вашите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 08.04.2019:Денес лесно можете да најдете решение за старите проблеми, па слободно охрабрете се и соочете се, како со деловните така и оние емотивните!

Се навестува дека денот ќе биде убав и весел. На вас е да се потрудите и да го минете со насмевка на лицето. Денеска е добар ден за донесување (вистински) одлуки, ден кога би требало да бидеме фокусирани на она што го работиме, да имаме јасна визија што сакаме и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 30.03.2019:Ова ќе биде еден убав почеток на викендот, преполн со случувања, добри вибрации и дружење!

Денеска Месечината влегува во знакот на Водолија и ова ќе биде еден убав почеток на викендот, преполн со случувања, добри вибрации и дружење. Секако, многу нешта зависат и од вас, не бидете мрзеливи и прифатете го она што ѕвездите ви го нудат денеска. Денеска е акцент и на истражувањето, авантурите, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 14.03.2019:Се’ што денес ќе се случува е нестабилно, нејасно и збунувачки – ќе има показатели вокој правец да ги усмерите проблемите!

Доколку претходниот ден сте успеале да покренете енергија, овој денешен ден ќе биде полесен за преживување, а доколку претходниот ден сте го завршиле без успех на полето на проточност на енергија, овој четврток може многу повеќе да ве вознемири отколку останатите на кои средата им била поуспешна на тоа поле. …

Повеќе »