Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за вторник, 19.11.2019: Започнува период во кој ќе научиме што е исправно за време на нашето патување кон целта, покажувајќи ни ја важноста на упорноста и силата што ја носи секој од нас!

Денес, Марс го менува својот знак со влегување во знакот на Скорпија, каде што ќе остане до почетокот на јануари следната година. Енергијата што Марс ја носи на Скорпија е многу моќна и оди директно таму каде што е потребно. Ова е енергијата што нè учи на се што е …

Повеќе »

АСТРО ПРОГНОЗА – 2020. ќе биде година на промени: Еве што се’ можете да очекувате!

Наредната година сигурно долго ќе ја памтите… Астролозите велат дека имаме причина да се радуваме на следната година. 2020. година ќе биде година кога ќе се збогуваме од старите и непотребните работи. Се ослободуваме од сите ограничувања што ни се наметнати. Ова е период кога ќе и дозволиме да живееме …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 08.10.2019:Почнува периодот во кој ќе се стремиме кон постојана вистина, правото да го живееме сопствениот живот и да ги признаваме чувствата – да бидеме независни и храбри!

Венера од денес е во знакот на Скорпија, каде планира да остане до први ноември. Скорпијата е таква што се стреми кон постојана вистина, право да го живее сопствениот живот и да ги признава чувствата. Овој знак ќе ни помогне да бидеме независни и храбри во нашето патување во пронаоѓање …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 03.10.2019:Од денес владее енергија со која лесно можеме да влеземе во суштината, барајќи скриени значења, а интуицијата е моќна па нема потреба од нереални стравови!

Меркур  овој четврток влегува во знакот на Скорпија, каде останува се’ до 9. декември. Ова е енергија со која лесно можеме да влеземе во суштината, барајќи скриени значења. Интуиција на висина на моќта. Слушајте ги вашите најдлабоки мисли и бидете водени од нив. Вашите скриени потенцијали понекогаш се замаглени, а …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела,22.09.2019:Денеска свртете се кон семејството и најтесниот круг пријатели, каде што ќе сакате да се чувствувате безбедно како кога бевте дете – време е да се опуштите!

Оваа недела Месечината влегува во Рак и нè свртува кон семејството и најтесниот круг пријатели, каде што ќе сакате да се чувствувате безбедно како кога бевте дете. Меркур денес формира квадрат со Сатурн, затоа не го поминувајте овој ден во преговори, оставете ги за подобар момент и аспект. Бидете трпеливи, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 09.09.2019:Денес зборот и искажан со моќ, моќта на сугестијата е на својот врв, но внимавајте, постои и опасност од измама и сериозни лаги..

Еден убав тригон веднаш на почетокот на новата недела, овој пат на Меркур и Плутон! Умот и комуникативниот аспект се обединија со енергијата на Плутон и неговата страст за обнова,промени. Денес зборот и искажан со моќ, моќта на сугестијата е на својот врв, но внимавајте, постои и опасност од измама …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 06.09.2019:Фокусирајте се на една работа и искористете ја како што треба, а што ви треба сега, не за следниот период – нека целта постојано ви биде пред очите!

Овој петок го одбележува квадратот на Меркур и Јупитер, кои не водат кон одредени крајности, претерувања и преголема амбиција, што може дополнително да доведе до ненадеен пад на енергијата во клучен момент, затоа фокусирајте се на една работа и искористете ја како што треба, а што ви треба сега, не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 27.08.2019:Имате доволно храброст да го кажете она што го мислите пред околината, но лошо се одразува на вашиот статус…

Овен Љубов: Избегнувајте ситуации кога немате доволно трпеливост или слух. Не го провоцирајте вашиот партнер непотребно. Работа: Чувајте мерки на претпазливост бидејќи погрешниот потег создава можност за загуба. Здравје: Потпрете се на вашиот „блескав ум“. Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, обрнете внимание на вообичаени теми што ве приближуваат. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела,30.06.2019: Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи ако се предадеме на чувствата, или сме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени!

Денеска Марс се наоѓа на последното скалило на Рак. Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи доколку се предадеме на чувствата, бидеме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени. Најдобро би било денес да се примирите во својот дом, да не ги предизвикувате јаките …

Повеќе »