Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за понеделник, 06.01.2020:Денот е резервиран за семејството и домот – Ви посакуваме среќен Бадник проследен со мир, љубов и благосостојба!

За сите верници, пред нас е Бадник и ден резервиран за семејството и домот. Со оглед на тоа дека немаме побитни аспекти, денот мирете го во мир и благосостојба. Свртете се кон оние работи кои ви се најбитни и со кои чувствувате љубов и припаѓање. Се надеваме дека сеуште сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 05.01.2020: Уживајте и одморајте во избраното друштво – и’ бидете поотворени со партнерот!

Месечината во знакот на Бик овој викенд порачува да се одмораме, да го почитуваме правото на одмор на своето тело и ум, и тоа пред крајот на денот, додека во текот на денот да бидеме малку вредни и да се фрлиме на финансискиот дел. Ова е поволен ден за добивка, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 4.01.2020: Ден за вистински одмор – уживајте во избрано друштво и дозволете си задоволства што ве исполнуваат!

Првиот викенд во Новата година започнува со Плутон кој влегува во ретроградна сенка, од каде ќе влезе во ретрограден циклус кон крајот на април…Денеска одморете се од претходните бурни денови. Ќе ви годи тишина и мир. Угодете си себе со топла купка и масажа, со се што ги опива сетилата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 03.01.2020.: Продолжува прекрасниот старт на новата година – Храбро јуришајте кон зацртаните цели – на сите полиња

Прекрасниот старт на Новата година продолжува и во текот на денешниот ден! Марс влегува во Стрелец, време е за таргетирање! Марс е подготвен за акција додека енергијата на Стрелец како и секогаш бодри и го дава она што му недостасува на нашиот дух да не потклекне при јуришот на зацртаното. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 02.01.2020: Убав почеток на годината со интензивна, позитивна, инспиративна енергија – Ех, да имавме повеќе вакви денови, каде ќе ни беше крајот…

Вториот ден од Новата година ќе осамне со поврзаноста на Меркур и Јупитер. Не можеше подобро да започне оваа година! Ова е аспект полн со интензивна, позитивна, инспиративна енергија што ќе направи да се чувствуваме како супер херои во нашата животна приказна. Ех, да имавме повеќе вакви денови, каде ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 01.01.2020:Максимално посветете се на луѓето што ги сакате и не се нервирајте за ништо – Ќе има денови и за нервоза, но ајде оваа година да имаме само среќни денови!

Ви посакуваме пресреќна 2020 година, да ви се случуваат само убави работи, да имате доволно од сè, да сте опкружени со луѓе кои ве сакаат и кои нема да дозволат насмевка да слезе од вашето лице. Здравјето да ве служи добро и вашиот паричник никогаш да не биде празен. Она …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 31.12.2019: Новата година започнува убаво, со една убава врска, затоа завршете ја старата година во свој стил и посакајте и добредојде на Новата 2020 година – насмеани и весели!

На последниот ден од тековната 2019. година, Уран е во Бик, ретрограден, и така натаму, до 11. јануари. Поминете го денот во последните подготовки за поубава и посвечена новогодишна ноќ. Нека биде во согласност со вашите желби, и ако сакате еднао весело друштво и убаво поминување, препуштете се на најлудата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 30.12.2019:Полни сте со позитивен набој, желни за средби, а ако не ви е до излегување, препуштете се на привлечноста на социјалните мрежи, можеби ќе бидете похрабри зад екранот!

Прекрасен аспект за самиот крај на годината, последен оваа година. Тригонот на Меркур и Уран ни носи многу инспирација, желба да направиме нешто поразлично, нешто ново, нешто што отсекогаш сме го посакувале и ни недостигала таа мала храброст… Ова е одличен аспект комуникацијата да „тече“ мазно, полни сте со позитивен …

Повеќе »

Неделен хороскоп од 30. декември до 5. јануари, 2020. година:Овните влегуваат во тајна врска, кај Стрелците проблеми на работа…

Новата година е пред вратата, а со тоа и неделен хороскоп, од понеделник до недела. Јупитер во Скорпија и Сатурн во Јарец силно влијаат на скоро сите хороскопски знаци. Навидум спротивставени сили, едното претставува изобилство, а другиот потежок и побавен пат, тие можат да направат исклучителна комбинација. Добар почеток на …

Повеќе »