Tag Archives: астро

Звездите откриваат – Многу луѓе не ја поднесуваат самотијата но не и тие: На овие хороскопски знаци не им треба никој!

Многу луѓе ја мразат самотијата, се чувствуваат несигурно и незаштитено. Овие хороскопски знаци се чиста спротивност. Скорпија Скорпиите сакаат друштво, но во некои моменти им е потребна и самотија. Тие копнеат за својот мир, кога можат да ги слушнат своите мисли, да поразмислат за се’ што им е во главата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (08.01.2018)

Овен Подготвени сте максимално да се ангажирате во некои активности кои би можеле да значат често отсуство од местото во кое живеете. Не сакате премногу да се оптеретувате со она што за вас се зборува, важно ви е на најлесен и најпрактичен начин да ја решите дилемата со инвестирањето на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (07.01.2018)

Овен Месечината во Близнаци ви овозможува успешно да ја реализирате работата, особено ако сте лице присутно во јавниот живот. Бидете флексибилни во договорите со Терезија или Рак. Еден Јарец ќе ви даде знак дека на него можете да сметате. Месечината во астролошкото поле за бизнис и комуникација е погодна за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (06.01.2018)

Овен Денот ќе е богат со покани за средби. Прифатете само една, и тоа од личност која ви е многу драга. Обидете се да ги најдете контактите кои ви се потребни, но без да се наметнувате. Добро е да патувате, пречките на патот ќе се помали и ако не одлагате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (05.01.2018)

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (04.01.2018)

Овен Прилично сте тврдоглави и не сакате да попуштите на барањата на еден Рак, Скорпија или Јарец. Уверени сте дека ќе успеете да убедите некоја личност која ви е драга дека треба да го превземе вашиот став за некои важни прашања. Бик Ќе имате можност да се сретнете со некој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (03.01.2018)

Овен Новогодишното славење заврши и денес повторно треба да им се вратите на обврските, а тоа значи дека почесто ќе бидете опкружени со луѓе кои не ви се допаѓаат. Денес ќе ве нервираат луѓе кои со своите барања ќе ви попречуваат да си ги остварите плановите. Бидете љубезни, но не …

Повеќе »

Љубовни совети за секој хороскопски знак за среќна 2018. година

Дури и ако не верувате во хороскоп се исплаќа да ги прочитате советите… Хороскопските препораки и совети не треба да ги сфаќате посебно сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на блискиот научник. Подгответе се пред вас би можела да биде возбудлива година. А шансите за тоа ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (02.01.2018)

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас тоа нема да ви пречи. Не го …

Повеќе »