Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за петок (05.01.2018)

Овен Денот е обележан со лаги и илузии. Можни се професионални проблеми. Ќе ви биде тешко да ги простите грешките и предавството. Потрудете се да не ги мешате невините луѓе и да не им ги препишувате неуспесите Бик Денес ќе се соочите со проблем од професионален карактер, но можна е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (04.01.2018)

Овен Прилично сте тврдоглави и не сакате да попуштите на барањата на еден Рак, Скорпија или Јарец. Уверени сте дека ќе успеете да убедите некоја личност која ви е драга дека треба да го превземе вашиот став за некои важни прашања. Бик Ќе имате можност да се сретнете со некој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (03.01.2018)

Овен Новогодишното славење заврши и денес повторно треба да им се вратите на обврските, а тоа значи дека почесто ќе бидете опкружени со луѓе кои не ви се допаѓаат. Денес ќе ве нервираат луѓе кои со своите барања ќе ви попречуваат да си ги остварите плановите. Бидете љубезни, но не …

Повеќе »

Љубовни совети за секој хороскопски знак за среќна 2018. година

Дури и ако не верувате во хороскоп се исплаќа да ги прочитате советите… Хороскопските препораки и совети не треба да ги сфаќате посебно сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на блискиот научник. Подгответе се пред вас би можела да биде возбудлива година. А шансите за тоа ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (02.01.2018)

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас тоа нема да ви пречи. Не го …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (01.01.2018)

Овен Иако имате направено добри подготовки, ќе се случи нешто што ќе ве демотивира и нема да бидете во состојба да продолжите понатаму. Не терајте се со сила да завршите нешто што не оди по план.Најдобро е да продолжите некој друг ден. Се обидувате да го вратите мирот во семејството …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (31.12.2017)

Овен Ако сте предмет на критика, односно постои сомнеж за вас дека не сте доволно активни и дека не се ангажирате доволно во рамките на работата, не им забележувајте на оние кои ве критикуваат, наместо тоа од нивната критика извлечете го максимумот. Можна е обнова на соработката со некој Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота(30.12.2017)

Овен На животот гледате од некој поинаков агол, што досега не можеше да се забележи кај вас. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено ако сеуште ве привлекува една ексцентрична личност. Со партнерот невозможно е да се смирите, бидејќи размислувате сосема поинаку. Можни проблеми со крвниот притисок. Бик Ве очекува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.12.2017)

Овен Финансиската ситуација е подобра, а можно е да ви биде понудена и некоја подобра работа. Ќе бидете склони при избор на партнерот поголемо значение да му придадете на изгледот отколку на нешто друго. Ќе бидете несвесно вклучени во некоја кавга, во која ќе бидете и навредени. Бик Ви се …

Повеќе »