Tag Archives: арсенал

(ВИДЕО) Роналдо прв пат во кариерата пропуштил „важен пенал“: Откриено зошто не шутирал против Арсенал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед загубија од Арсенал во 34. коло од Премиер лигата и ги сведоа на минимум шансите за пласман во Лигата на шампионите, а на многу навивачи на „црвените ѓаволи“ не им беше јасно зошто Кристијано Роналдо не шутираше пенал во решавачкиот момент, туку тоа го направи Бруно …

Повеќе »

(ФОТО) Голманот на Арсенал објавил фотографии: Каква штета направила бурата Јунис во неговиот дом

Голманот на Арсенал, Бернд Лено објави фотографии на кои покажува што направила бурата Јунис, која погоди голем дел од Европа во последните денови, во неговиот двор. Бурата Јунис предизвика големи проблеми низ западна и северна Европа, а најтешко беше погодена Велика Британија. Кога станува збор за спортот, многу стадиони и …

Повеќе »

Официјално – 12 великани формираат Супер лига!

Дванаесет големи европски клуба објавија дека создаваат ново натпреварување – Европската Супер лига (ЕСЛ). Клубовите основачи се: Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Тотенхем. Нема клубови од Германија и Франција меѓу основачите. Буџет од 5 милијарди евра! Врз основа на …

Повеќе »

Започнува новата сезона во англиската Премиер лига

Денес четири натпревари Денес започнува новата сезона во англиската Премиер лига. Титулата ја брани Ливерпул, кој во првото коло е домаќин на новиот Премиерлигаш, Лиц, во првото коло на „Енфилд“ од 18:30 часот. Арсенал на првиот натпревар ќе игра против Фулам во 13:30 часот, додека Кристал Палас и Саутемптон играат …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА ВЕСТ – Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил, добил ќерка!

Месут Озил добил ќерка а ја крстил Еда…Веста ја објавила сопругата на Озил, Амина. Амина и Месут Озил: Се венчале во јуни 2019. година Фудбалската ѕвезда на лондонски Арсенал, Месут Озил, станал татко. Убавата вест ја објавила неговата сопруга Амина покрај една фотографија на својот профил на Инстаграм. „Благодарам драг …

Повеќе »

Адебајор човечиште! Го посвоил синот на трагично загинатиот брат!

Бившиот ас на Арсенал, Челзи и Реал во празничните денови покажал големо срце. Го посвоил малолетниот Јуниор, син на својот брат Петер. Петер настрадал во трагични околности…. „Неколку пати се обиде да си го одземе животот. И тоа се случува со години. Ми се гади како се’ дојде до таа …

Повеќе »