Tag Archives: аритмија

НАРОДНА МЕДИЦИНА – Една чашка дневно лекува аритмија и ангина пекторис: Овој народен напиток е спас за срцевите болни!

Кога чувствувате непријатност, како што се прескокнување на чукањето на срцето, прободување и болка во градите, користете го овој народен лек… Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот ни го диктира забрзаното темпо и многу стрес со кој се соочуваме, а во целата трка обично страда …

Повеќе »

(ФОТО) На 23. години не можела да ги измие забите: Избегав од пеколот!

Пред три години Ели Берлин не можела да држи четкичка за заби во раката ниту да стави кармин, но денес таа ги подучува жените за тоа колку всушност се јаки. Ова е нејзиното искуство откако со само 23. години доживеала мозочен удар. was probably thinking about what to eat for …

Повеќе »