Tag Archives: аријана гранде

(ВИДЕО+ФОТО) Естетски хирург открива што се’ оперирале најубавите жени во светот

Пластичен хирург од Беверли Хилс, д-р Чарлс Ли на ТикТок открива која од славните имала најмногу „пластични“ асистенции. Д-р Ли не ги извршил процедурите на ѕвездите за кои зборува, но тој е експерт кога станува збор за дотерувања, липосукции и полнила. Во серија видеа објавени на ТикТок, тој анализира „пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) 5. милиони прегледи во 5. часа: Светот говори за оваа песна!

Новиот сингл на пејачката Ариана Гранде е музичката вест на денот. По бројните шпекулации, Гранде го објави својот нов шести албум со синглот Positions, а темата на видеото не можеше да дојде во подобро време. Имено, видеото се одвива во Белата куќа, а Аријана ги менува улогите во него, вклучително …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Доделувањето на „Билборд награди“ ги собра ѕвездите: Дрејк убадлив со 12. награди – Мадона и Карди Б повторно изненадиле

Некои од најпознатите имиња на светската музичка индустрија имале прилика да продефилираат по црвениот тепих и за својата работа да добијат награди на годинешното доделување на Билбордовите музички награди. Лас Вегас во средата блеснал бидејќи на едно место собрал многу уметници. На црвениот тепих прошетале дами во разни креации а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал на погребот на Арета Френклин: Свештеник „се занел“ по настапот на Аријана Гранде и „ја фатил“ за градите

Освен по велелепноста на погребот на кралицата на соулот, Арета Френклин, кој траел осум часа, социјалните мрежи се вжештија од коментари порди однесувањето на еден до свештениците… Пејачката Аријана Гранде запеала во чест на леагендарната Арета Френклин на нејзиниот погреб.Таа ја испеала песната „A Natural Woman“ и ги расплакала присутните, …

Повеќе »