Tag Archives: архангел

„Архангел“ и Филхармонија со концерт за 26. јули во Градски парк

Во рамки на програмата за одбележување на 58-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, на 25 јули во 21 часот во Градскиот парк, ќе се одржи концерт на Филхармонија на РСМ и „Архангел“, насловен како „Филхармонија и Архангел за Скопје“.  На денешната прес-конференција присуствуваа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како помина Големата граѓанска прослава за НАТО и ЕУ: „Во Европа со см’кнати гаќи“

Од синоќа се редеа разни информации за Големата народна прослава за НАТО и ЕУ. „Денеска Македонија се раѓа,денеска Македонија се раѓа“, „Посилни од робови“, „Со см’кнати гаќи“ пееше „Архангел“ пред присутните во Скопје. Лозано не се појавил на настапот во Охрид, „Љубојна“ го откажала настапот во Струмица, МТВ не го …

Повеќе »

(ФОТО) „Рок фест 2018“:Фактор број 1 за македонската рок сцена !

По неколкугодишна пауза музичката манифестација, „Рок фест“ повторно ќе се одржи со што фестивалот се враќа на старите патеки, овозможувајќи им на младите и неафирмирани бендови од Македонија да ја почувствуваат атмосферата што ја носи „Рок фест“. Годинава фестивалот е во организација на „Баги комуникации“ и ќе се одржи на …

Повеќе »