Tag Archives: аргентина

(ФОТО) СПЕЦИЈАЛНО ТРЕНИРАН – Емилијано Мартинез се пофалил со куче вредно 23.000 евра, покажал што ги чека оние кои ќе го нападнат неговиот дом

Победникот на Мундијалот со репрезентацијата на Аргентина, Емилијано Мартинез (30) покажал куче вредно 23.000 евра, кое го набавил за дополнително да го заштити својот дом. Мартинез е загрижен дека неговиот златен медал, но пред се неговото семејство, треба да бидат дополнително заштитени, па затоа купил страшно куче за неговата куќа …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Еден аргентински навивач ја направил најекстремната тетоважа досега посветена на Меси

Вистинско „лудило“ ја зафати Аргентина по освојувањето на Мундијалот, а доказ за тоа е и фотографијата која се појави на социјалните мрежи на која се гледа веројатно најекстремната тетоважа досега. Лионел Меси е херој на целата нација и деновиве се слави на најразлични начини. Откако Аргентинците во спектакуларното финале ја …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантно финале, Меси со Аргентина на врвот на светот

Неверојатно финале на Мундијалот во Катар, по шокантни настани, Аргентина стана светски првак, за тоа и требаа 120 минути игра и пенали против сега веќе поранешниот светски првак Франција – 3:3 (2:2), 4:2 на пенали. Аргентина е светскиот шампион, Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на денешницата, на најдобар можен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОЈ ЌЕ ОДИ НА СВЕТСКИОТ ТРОН? Аргентина или Франција, Меси или Мбапе: Денеска е последната битка за најголемиот фудбалски трофеј

Поминаа 29 дена, се одиграа 63 натпревари од најдобриот светски фудбал, а се се собра во ова денешното кога Аргентина и Франција ќе одиграат меч за титулата светски шампиони и со тоа ќе ја спуштат завесата на многу возбудливото Светско првенство во Катар. Имаше изненадувања, солзи радосници, тага и славење. …

Повеќе »

(ФОТО) Вклучен и Меси – ФИФА отворила дисциплинска постапка против Аргентина два дена пред натпреварот со Хрватска

Дисциплинската комисија на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) отвори постапка против Аргентинците Лионел Меси и Емилијано Мартинез, како и против Фудбалскиот сојуз на Аргентина поради можни прекршувања на правилата на однесување. Имено, Меси по мечот со Холандија во негативен контекст го прокоментирал судењето, велејќи дека е „генерално лошо“, а голот на …

Повеќе »

ГАРАНТИРАН СПЕКТАКЛ – Кога се играат полуфиналните натпревари и финалето на Светското првенство – многу пари за најдобрите селекции

Комплетирани се четвртфиналните двојки на Мундијалот, по што е познато дека во полуфиналните дуели силите ќе ги одмерат Аргентина и Хрватска, како и Франција и Мароко. Први на теренот ќе излезат „Гаучосите“ и „Ватрени“, кои се среќаваат во вторник во 20. часот, а ден подоцна во истиот термин ќе играат …

Повеќе »

Познати сите четвртфинални двојки на Мундијалот, Хрватска и Бразил го отвораат спектаклот

Познати се сите четвртфинални двојки на Мундијалот во Катар откако вчера се одиграа последните два осминафинални дуели, а љубителите на фудбалот дефинитивно ќе можат да уживаат во четири спектакуларни соочувања. Хрватска и Бразил го отвораат четвртфиналето со меч во петок од 16. часот. Хрватска се пласираше меѓу осумте најдобри по …

Повеќе »

КАТАР – ГРУПИ Ц И Д – Денеска ќе добиеме уште тројца учесници во осминафиналето на Мундијалот: Меси може да ги спакува куферите според две сценарија

На Светското првенство во Катар денеска ќе се одиграат натпреварите од третото коло во групите Ц и Д, по што ќе бидат познати уште тројца учесници во осминафиналето.Најпрво од 16 часот на терен ќе излезат четири селекции од групата Д. Франција по две кола обезбеди премин во нокаут фазата, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меси и соиграчите направиле лудило во соблекувалната по победата против Мексико

Фудбалерите на Аргентина веќе во првото коло на Светското првенство во Катар ги разочараа своите навивачи кои имаат највисоки можни амбиции, па синоќа едноставно мораа да го победат Мексико во мечот од второто коло. Со головите на Лионел Меси и Енцо Фернандез успеаја во тој план, а потоа во соблекувалната …

Повеќе »