Tag Archives: апел

АПЕЛ ПОСЛЕ ХОРОРОТ – Масакрот во Белград како предупредување, познати личности од Србија велат: Дали некој ќе му помогне на болното општество?

Масакрот што го изврши ученик во основно училиште во Белград го шокираше регионот, а во оваа прилика се јавија бројни познати личности да изразат сочувство до семејствата на жртвите и порачаа дека општеството сноси одговорност за тоа што се случи. Додека многумина мислеа дека оружјето и масакрите во училиштата се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ со еден потег ги воодушевила фановите: „Жена со најголемото срце на светот“

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ на својот Инстаграм профил официјално најави нов албум, а потоа откри уште една информација која ги воодушеви фановите. „Време е за нов албум, да, луѓе мои, официјално е! Признавам, избрав 90 проценти од песните што ќе се најдат на мојот нов студиски албум, но за сите луѓе чиј …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ПЕСНАТА „2STEP“ – Ед Ширан објави музичко видео снимено во Украина пред руската инвазија

Британската поп ѕвезда Ед Ширан откри дека го снимил својот најнов спот во Киев, главниот град на Украина, само неколку дена пред Русија да ја нападне земјата. Пејачот и текстописец во петокот наутро на својот официјален канал на Јутјуб објави видео за песната „2step“, во која соработуваше со раперот Лил …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон: „Украинки, вие сте неверојатни и целиот свет е со вас“

Џенифер Анистон ја искористи приликата да им се обрати на своите фанови на Меѓународниот ден на жената, 8 март, и да ги покани да се солидаризираат со жените кои „се борат за својата земја“ во Украина. Актерката и водителка на шоуто „The Morning Show“ на Инстаграм ги пофали „жените и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајките ширум светот зборуваат за говорот: Дијана едвај ги задржувала солзите

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер на денешницата, испратила порака на англиски јазик до цела планета. Секоја мајка на светот ја почувствувала нејзината емотивна порака. „Разговарав со него пред неколку часа… Тој рече дека е добро, не разговаравме многу, но разговаравме неколку минути и тој се обидел да спие, но …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ВОН СЕБЕ: Откако убил колешка, упатил апел до полицијата

Холивудскиот актер Алек Болдвин (63) на социјалните мрежи се огласи за трагедијата за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​кога случајно ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Болдвин истакна дека полицајците треба да присуствуваат на снимањата за да ја следат употребата на оружје. – На секој филм или телевизиски …

Повеќе »

КАКО Е ТОА МОЖНО – Му велеле дека има чир на желудник, дури после седум години сфатиле дека дијагнозата е многу полоша!

По неколку тестови, лекарите рекле дека има рефлукс и чир на желудник и дека се’ ќе биде добро, но бидејќи симптомите не исчезнале, туку напротив, се влошувале, тој одлучил да оди на уште неколку прегледи. Метју Бест, 39-годишник од Бризбејн, Австралија, со години страдал од болки во стомакот и никој …

Повеќе »

(ФОТО) ОДБИЛ ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПА ПОЧИНАЛ ОД КОВИД: Бодибилдер „во полна снага“ починал од свирепиот вирус

Експертот за градежништво и бодибилдер Џон Ајерс (42) од градот Саутпорт во близина на Ливерпул, починал од „Ковид-19“ по хоспитализација и обидите на лекарите да го спасат „со сите можни лекови“, рекла неговата сестра близначка Џени МекКен. Меккен, која живее во северозападен Лондон, ја сподели приказната за својот брат на …

Повеќе »

(ФОТО) Гиги Хадид со апел до јавноста: Загрижена е за својата ќерка!

ГИГИ Хадид не сакаше да зборува за нејзиниот приватен живот откако стана мајка и само повремено се огласува на Инстаграм за да сподели неколку фотографии. Во отворено писмо, таа им се обратила на папараците и обожавателите и ги замолила за приватноста на нејзината ќерка Каи. „Ова го посветувам на: папараците, …

Повеќе »