Tag Archives: антониа гиговска

(ВИДЕО+ФОТО) „МАГЛА“ – нова песна и една АПСОЛУТНО НОВА Антониа!

„Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, која јавноста има можност денес премиерно да ја преслуша, а е дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава.   View this post on Instagram   A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) Песната, во која …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Антониа Гиговска во „Крива сум“ донесува повеќе од тоа!БРАВО!

Се вели цело е кога има се, но Антониа Гиговска во новата нумера „Крива сум“ има и повеќе од цело… Како што вели нејзината професорка по пеење, Ана Костадиновска „Порасна детулето“, така и Антониа во оваа најнова песна ги покажува своите вистински квалитети, големини, емоции… Текстот на Игор Џамбазот (уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ЉУБОВТА Е СЕ’ ДОЗВОЛЕНО: Антониа Гиговска го излажа дечкото за да му приреди изненадување!

Не бадијала се вели дека во љубовта и војната е се’ дозволено, а се чини дека според тоа се однесува и нашата популарна пејачка Антониа Гиговска… Поп-пејачката Антониа Гиговска му купила авионска карта, на дечкото, Иван за во Рим, но и карта за да го гледа натпреварот Рома-Јувентус. Таа го …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ПРАВИ ПРОВОКАЦИИ: Антониа Гиговска повторно ги воодушеви фановите!

Познато е дека Гиговска секогаш е средена за пред камерите и изгледа одлично од глава до петици. Со своите модни комбинации, Антониа знае најчесто да ги изненади фановите и нејзините следбеници. Младата македонска пејачка, Антониа Гиговска, постојано ја интригира јавноста со своите необични и уникатни изданија. Овој пат ја промени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За жирито Антониа Гиговска е беспрекорна – но публиката си избра друг победник!

Синоќа беше одржано Големото финале од годинешниот избор на „Пинкови ѕвездички – Ол Старс“ за кое пишувавме со недели, особено за успешните настапи на Антониа Гиговска. Но, синоќа жирито беше само во функција на набљудувач, а за најдобрите одлучуваа гласовите на публиката преку смс пораки, а за жал поради малиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Антониа Гиговска со брилијантен настап во финалето со најтажната песна на Тоше Проески:Гоца кусо и порачала – „Мој наклон!“

Македонската претставничка Антониа Гиговска со својот раскошен талент ги освоила симпатиите на публиката, а во синоќешното финале на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ се претставила со нумерата „Тајно моја“ на Тоше Проески. Оваа емотивна балада ги наежила сите во студиото а извиците „Браво“ на крајот на нејзиниот перформанс се доказ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов успех на Антониа Гиговска: И’ покрај падот на сцената со извонредна интерпретација во полуфиналето на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ разбудила најдлабоки емоции!

„Ти немаше грешка. не паѓаат сите, Бог паѓања им дава на избраните. Бог го дава тоа на избраните, те оптегнува како стрела, така што вечерва си меѓу избраните“, навела Наташа Беквалац. Синоќа се одржа и првата полуфинална вечер од музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Оваа вечер ја затвори нашата претставничка Антониа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Антониа Гиговска со песната „Полско цвеќе“ го расплакала жирито во „Пинкови ѕвездички – Аll stars”:Сите се сетиле на Тоше – „Бидејќи него го немаме те имаме тебе!“

Антониа веднаш ја воодушевила публиката, но и стручното жири, па своите столчиња Кија, Милан,Гоца, леонтина и Наташа веднаш ги подигнале. Своите емоции не можеле да ги скријат а најмногу плачела Гоца Тржан. За вчерашното претсетавување во музичкото шоу „Пинкови ѕвездички – Аll stars”, нашата претставничка Антониа Гиговска ја одбра песната …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска блесна на отворањето на Евросонгот: Тимот на „Рroud“ пленеше со енергијата и стилот!

Иако пробите за „Евросонг“ во Тел Авив се одвиваат според сценариото, годинешниот избор за „Песна на Евровизија“ официјално беше отворен вчера со претставување на сите учесници. Нашата претставничка, Тамара Тодевска, не беше осамена на црвениот тепих, туку се појави со целиот свој тим и придружните вокали. View this post on …

Повеќе »