Tag Archives: антонела

(ВИДЕО) Меси објавил преслатко видео од синчето и заработил 13. милиони лајкови

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси со своите 102. милиони следбеници често споделува фотки и видеа од семејниот живот, а овојпат објавил снимка од трите синови: Тиаго, Матео и Чиро. Најмногу симпатии освоил тригодишниот Матео кој во видеото танцува со песната „Sexy and I Know it”. View this post on Instagram 🙈🙈🙈🙈🙈 …

Повеќе »

(ФОТО) Заборавил на дебаклот на СП: Меси со смешно позирање ја засенил и’ убавата сопруга!

Познатиот фудбалер, Лео Меси, заминал на годишен одмор со семејството и пријателите. Се работи за Лионел Меси кој дел од летниот одмор ќе помине на луксузна јахта, како и’ што наликува на еден од најплатените фудбалери во светот чија годишна заработувачка во моментов се проценува на 40. милиони евра. 31-годишниот …

Повеќе »

(ФОТО) Баш не му оди: Сопругата на Меси ја откажала посетата за неговиот роденден!

Прославата за роденденот на аргентинскиот капитен е организирано многу пред ремито со Исланд и поразот од Хрватска, но атмосферата во Русија пред два дена била далеку од славеничка… Иако навивачите, соиграчите, па и фудбалските ривали се обединиле и преку социјалните мрежи на капитенот на аргентинската репрезентација, Лионел Меси, му го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко. Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче. Amor Amor Amor❤️ A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on Dec …

Повеќе »

(ФОТО) Каква недела за Меси: Фудбалерот објавил дека очекува принова во семејство!

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор и да ја донесе до Светското првенство во Русија во 2018, а сега неделата ја заврши со одлична вест – со сопругата Антонела Рокуцо го очекуваат своето трето дете. Двојката веќе има два …

Повеќе »

(ФОТО) Лео Меси ги истетовирал усните на својата сопруга: Фановите згрозени од местото каде ги ставил!

Откако се оженил, Лионел Меси одлучил една посебна тетоважа да и посвети на својата сопруга, Антонела Рокуцо, со која има две деца. Feliz cumple gordito hermoso !!!!! Te amo mí vida !!!!! A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Sep 11, 2017 at 8:18am PDT

Повеќе »