Tag Archives: антички театар

МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ – Кривична пријава за организаторот на концертот на Петар Грашо во Битола: Наместо 600 продале 2.000 влезници

Инаку, за концертот биле продадени повеќе од 2.000 билети, иако било дозволено присуство само на 600. посетители. Организаторот на концертот на Петар Грашо во античкиот театар на локалитетот Хераклеа во Битола, кој се одржа на 20. август, ќе добие кривична пријава, изјави, за „Сител“, директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко …

Повеќе »

„Авалон“ најавува ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во антички театар во Охрид на 9. август – за само 1.200 посетители!

Од Авалон продукција соопштуваат за првиот концерт што ќе го организираат според нови „короан услови“… „Драги пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот проект од концертите што ќе ги организираме овој август и септември под веќе изготвените и одобрени протоколи за организација на концерти во земјава. Најголемата …

Повеќе »

(ФОТО) Најавата на концертот на Тамара Тодевска наиде на лош одзив: На страницата на „Авалон“ на Фејсбук осамнаа многу негативни коментари!

Најдобро пласираната претставничка на Македонија на „Евровизија“ очигледно не е прифатена од сите граѓани на Северна Македонија. Доказ за тоа се секако коментарите кои се појавија на Фејсбук страната на Авалон продукција по објавувањето дека тие ќе го организираат концертот на Тамара Тодевска на 27. јули во Антички театар во …

Повеќе »

Тамара со специјален концерт на 27. јули во Антички театар во Охрид

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА со големо задоволство најавува дека извонредната Тамара ќе го одржи својот прв целовечерен концерт после Евровизија 2019, во организација на Авалон Продукција, во Охрид. Како локација го избравме охридскиот антички театар затоа што е единствен уникатен простор во којшто сите концерти кои сме ги правеле таму, биле навистина …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски и публиката во Антички театар пееле во еден глас

Синоќа публиката во Античкиот театар во Охрид уживала во хитовите на Владо Јаневски. По пауза од речиси 10. години, Јаневски одржа концерт на отворено, а по повод 25. години успешна соло кариера. Публиката во полниот Антички театар во еден глас ги пеела старите, но и новите хитови на чаирскиот романтичар. …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакуларен концерт на Влатко Стефановски во Античкиот театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист, Влатко Стефановски, одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид. Посетителите имаа прилика да го слушнат неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ – првиот соло акустичен албум кој содржи инструментални верзии на македонски народни песни. Ова е 35-ти албум во неговата кариера, а на него, меѓу другите, …

Повеќе »

Влатко Стефановски во Охрид: „Молитва за Магдалена“ за збогување со Оливер!

„Не сакам да бидам патетичен и затоа ќе отсвирам дел од оваа нумера која инаку ја свирам. Збогум Оливер Драгојевиќ“, рече Влатко. Свирејќи дел од познатата „Молитва за Магдалена“, Влатко Стефановски му оддаде почит на Оливер Драгојевиќ, на концертот во Античкиот театар во Охрид. „Не сакам да бидам патетичен и …

Повеќе »

Македонска филхармонија, Џијан Емин и Хуан Аткинс заедно на најдобриот музички настан досега

Македонска Филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин и американскиот диџеј Хуан Аткинс, ќе го направат најдоброто музичко искуство со единствен и несекојдневен спој на електронска и класична музика. Овој ексклузивен настан ќе се случи во Античкиот театар во Охрид на 2 Август, од 22.00 часот. Тричасовниот музички сет на …

Повеќе »

(ФОТО) „Букирајте го 14.јули“ за Охрид: Доаѓа оригиналниот и неприкосновен Масимо Савиќ!

Средбата со маестралниот Масимо Савиќ е закажана за 14. јули 2018. година во античкиот театар во Охрид… Кога се супер вокалите во прашање, „Авалон“ оди понатаму! Пред да имаме можност да уживаме во настапот на најдобриот италијански пејач на светот ZUCCHERO во Охрид на 25.тти јули на Античкиот театар, се …

Повеќе »