Tag Archives: анорексија

(ВИДЕО+ФОТО) Има 26. години и само 17. килограми: Наместо да ја лекува нејзиниот доктор и вели да глуми во хорор филмови!

Болна е од тешка болест, а кадрите кои ќе ги видите се доста вознемирувачки… Кристина Катрјагина (26) од Русија веќе со години е болна од анорексија поради што има само 17.килограми. Меѓутоа, нејзиниот доктор се однесува многу непрофесионално и коментирал дека Кристина би можела да глуми во хорор филмови и …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов беше тоа: Писмото на Бред Пит за болната Ангелина Џоли повторно „го потресува“ светот!

Секоја година, во медиумите и на социјалните мрежи се коментира изгледот на Ангелина Џоли кој е често на работ на анорексија. Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Ангелина Џоли, има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) Шок фотки на славната глумица: Од неа останала само сенка а таа тврди дека нема анорексија

Ѕвездата на „Американска пита“, Тара Рид (42) некогаш важела за вистинска убавица, а светот не престанува да го шокира со својот анорексичен изглед. Нејзината „слабост“ ја преминала секоај граница, а тоа го докажуваат и последните фотографии кои настанале после една нејзино излегување во Лос Ангелес. Тара Рид не може да …

Повеќе »