Tag Archives: анорексија

(ФОТО) КАКВА ПРИКАЗНА – ТАА УМИРАШЕ ОДВНАТРЕ! БЕШЕ ПРЕКРАСНА, НО ПСИХОТИЧНА: Родителите ја споделиле шокантната приказна на ќерката и ги предупредиле сите за подмолната БОЛЕСТ!

Медлин Билингс починала од анорексија, а според нејзините родители, таа се изгладнувала половина живот. Нејзините родители гостувале на една американска телевизија и ги споделиле ужасните работи низ кои поминала нивната ќерка за време на оваа болест. Таа имала само 23 години. Медлин Билингс од Денвер, Колорадо починала во сон на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕЈЗИНА ПРИКАЗНА – „Во најлошите денови на анорексија, не сакав ниту вода да пијам“

Џејд Рајт-Гај имала 15. години кога почнала да се бори со нарушување во исхраната. Бидејќи состојбата и се влошувала, таа избегнувала дружење поради анорексија и одбивала да пие вода. Таа сега има 26. години и има мисија да ги едуцира луѓето за оваа опасна болест. „Се чувствувам како да ми …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ангелот на „Викторија“ бил осуден дека е на работ на анорексија

Манекенката Изабел Гулар во последно време изгледа премногу слаба, што ги загрижило нејзините фанови Бразилската манекенка Изабел Гулар беше фатена од папараците како ужива на плажата Eden Rock на островот St Barts.   View this post on Instagram   A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart) И самата манекенка објавува …

Повеќе »

(ФОТО) Трагичен крај на инфлуенсерка која се борела со анорексија

Инфлуенсерка која се борела со анорексија починала од срцев удар на 24-годишна возраст. Хоси Марија редовно пишуваше за својата борба со злобно нарушување во исхраната, на Инстаграм, со намера да привлече внимание на сите проблеми што ги носи анорексијата. Германката Хоси Марија почина откако требало да замине на годишен одмор, …

Повеќе »

НАРУШУВАЊА ВО ИСХРАНАТА – БОРБАТА НА ЕДНА ДЕВОЈКА: „Девет години внесував само 150 калории дневно!“

Дури кога нејзиното тело и мозок биле скоро целосно изгаснати, 25-годишната Саша Рив од Мелбурн се обидела да одолее на нејзиното нарушување. Саша, студентка по глума и дадилка, имала само 16. години кога станала заробеничка на своето тело и започнала да избегнува храна. Од средно училиште, во следните девет години, …

Повеќе »

(ФОТО) БЕШЕ НА РАБОТ НА СМРТТА ПОРАДИ МИСТЕРИОЗЕН ВИРУС: Ослабнала 20. килограми, косата и забите и паѓале…СЕГА Е НАЈСРЕЌНА НА СВЕТОТ!

Се сеќавате ли на Марион Бартоли? Французинката која победи во Вимблдон во 2013. година, а потоа одеднаш, по најголемиот успех во кариерата, реши да замине во пензија, иако имаше само 28. години. View this post on Instagram A celui qui m a tout donné, qui a tout sacrifié pour moi, …

Повеќе »

(ФОТО) Била олицетворение на убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо!

Никол Кидман беше фотографирана на сетот на филмот на кој работи, а нејзиниот изглед ги оставил сите фанови во шок. По бројните естетски корекции, актерката повеќе не личи на себе. Кога ќе се претера со операции, тоа изгледа вака. Нејзиното лице не е ниту блиску убаво како пред сите овие …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон блиску до анорексија: Поради овие фотографии јавноста е загрижена за неа!

Кејт Мидлтон станува се’ потенка… Војвотката е позната по нејзината витка фигура, но неодамнешните фотографии предизвикаа загриженост. Таа секогаш беше тенка, но досега не била до толку тенка. Таа и принцот Вилијам биле во посета на центар за рехабилитација во Велика Британија. View this post on Instagram Today The Prince …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈТЕНКАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ – ИМА САМО 25. КИЛОГРАМИ: На сите им е одбивна а открила како дошла до таа состојба!

Најтенката жена во светот е само 25,4 килограми. Таа ја добила таа тежина откако со години била на екстремни диети. Висока е 172 сантиметри и треба да има најмалку 56. кг, според советите на лекарите. Родена е во Русија аа сега живее во Монако, Валери Левитин вели дека прима писма …

Повеќе »