Tag Archives: анксиозност

(ФОТО) Бившиот ас на „Партизан“ се јавил од болница:„Сакав се’ да завршам но Бог ми се обрати!“

ДЕПРЕСИЈАТА и анксиозноста се сè почеста тема во светот на спортот, а на нив свртел внимание и поранешниот фудбалер на Партизан, кој преку емотивна објава на социјалните мрежи признал дека размислува за самоубиство. Бразилскиот 28-годишен напаѓач, Леонардо, во сезоната 2016/2017. одигра 38. натпревари за Партизан и постигна 26. гола и …

Повеќе »

Тајните на Хималајската сол

Ако живеете или работите во простор каде нема многу прозорци или вашето работно време го минувате во затворен простор, во ваша корист е да набавите од овие продукти бидејќи и тоа како вашето здравје ќе има корист… Здравјето треба секогаш да се негува. Секој е сам свој доктор и е …

Повеќе »

НЕ ГО ИЗДРЖАЛ ПРИТИСОКОТ – ХАРИ ИТНО ОДНЕСЕН НА ПСИХИЈАТРИЈА: Принцот доживеал нервен слом – стравот и паниката ГО СКРШИЛЕ!

Принцот Хари, наводно, бил итно пренесен во психијатриска клиника, откако доживеал нервен слом, пишуваат странските медиуми. Последната капка која ја прелила чашата била разделбата од семејството – чекор што тој решил да го преземе за да ја заштити својата сопруга Меган од јавноста, која немаше многу симпатии кон неа. Како …

Повеќе »

УБОДОТ СО НОЖ И ЈА ПРЕКИНА КАРИЕРАТА А СЕГА СЕ БОРИ СО НОВА ТРАУМА. Моника Селеш проговорила за нарушеното здравје!

Поранешната прва тенисерка на светот,Моника Селес, чија брилијантна кариера како девојче ја прекина психопат кој ја прободе со нож, признала дека е со лошо здравје. “Имав проблем со вознемиреност уште од детството. Среќна сум што навреме добив помош, но сепак се борам кога се чувствувам под стрес и изолирано. Анксиозноста …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВАТА ГО УНИШТИЛА – Популарниот пејач се мачи и не е среќен: Се’ би менувал за мирен живот, а славата му донела ментално пореметување со кое тешко се бори!

Познатиот музичар постигна огромен успех насекаде низ планетата, а сега за прв пат открил дека неговата популарност има своја друга, не толку убава страна. Пејачот Ед Ширан во едно интервју за The Sun изјавил дека покрај милионите „заработил” и анксиозност (вознемиреност). Поради тоа, тој го намалил кругот на пријатели на …

Повеќе »

(ФОТО) Тинејџерка останала расплакана после свирепиот чин на колешката на матурската игранка

Тинејџерка останала расплакана откако свирепа колешка и го уништила фустанот на матурската забава истурајќи бокал со сок на неа… Емили Пери, 16. годишна ученичка од Дончестер во северна Англија не сакала да оди на забавата бидејќи страдала од екстремна анксиозност. Нејзините родители успеале да ја убедат да оди, но после …

Повеќе »

(ФОТО) „Ова се последиците кои злоставувањето во школо ги остави на мојата ќерка“

Илјадници луѓе дале поддршка на едно девојче, откако нејзината мајка Кери Колиџ од Тивертон во Девон на Фејсбук објавила фотографија од последиците кое на нејзината ќерка го оставило злоставувањето во училиште. Кери раскажала дека нејзината ќерка Софи се разболела од стрес кој го предизвикале свирепите соученици. На фотографијата која ја …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »

(ФОТО) Тежок период: Селена Гомез повторно завршила во болница

Младата глумица и пејачка, Селена Гомез, изминатата година минала низ тежок период, од транслапнатација на бубрег поради лупус, до медискиот притисок поради враќањето на Џастин Бибер. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting …

Повеќе »