Tag Archives: англија

(ФОТО) СП Русија: Кои се најскапите тимови и фудбалери меѓу полуфиналистите!

Француската фудбалска репрезентација е најскапа од сите полуфиналисти на Мудијалот во Русија. Вредноста на „триколорите“ е 1,4 милијарди евра, според Меѓународниот центар за спортски студии (ЦИЕС). Веднаш по француската е англиската репрезентација со 1,3 милијарди. Белгија е проценета на 837 милиони, додека Хрватска на 416 милиони. Најголема вредност од фудбалерите, …

Повеќе »

СП во Русија:Домаќинот сонува за нов подвиг против Хрватска, Англија во битка со Шведска за прво полуфинале по 1990.

Домаќинот Русија и Хрватска вечерва од 20 часот влегуваат во цврста битка едни против други во последниот четвртфинален меч на Мундијалот 2018. Тимот на Станислав Черчесов е „во облаци“ по нивните одлични перформанси досега и сонува за нов голем подвиг. Сепак, „коцкастите“ се со поинакво мислење и планираат да стават …

Повеќе »

СП во Русија: Почнуваат борбите за полуфинале!

Бразил и Белгија играат финале пред финалето, Франција подготвена да го испрати Уругвај дома… Во Русија моментално се одржува Светското првенство во фудбал, а денес започнуват четирифиналните пресметки. Четирифианлни пресмети: 6.јули 16:00 Уругвај – Франција (Нижњи Новгород) 20:00 Бразил – Белгија(Казањ) 7. јули 16:00 Шведска – Англија (Самара) 20:00 Русија …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Голи и дрогирани се борат како бесни кучиња: Брутални снимки од приватен британски затвор

Ужасно видео, наводно, покажува затвореници, дрогирани со спајс кои потполно голи се борат како бесни кучиња. Снимката покажува дехуманизирачки ефекти на супер-јаката дрога, некогаш легална, но која сега е забранета. Снимката е направена во затвор во Нортамберленд на криумчарен мобилен телефон, а на него се гледаат двајца мажи кои голи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Згодна русокоса го украла сето внимание на натпреварот- камерманите и навивачите не можеле да ги тргнат очите од неа

На натпреварот кој англиската репрезентација го одиграла со Костарика пред Светското првенство во фудбал најмногу се гледало во згодната русокоса на трибините, од која погледот, судејќи според преносот, не можел да го тргне ниту камерманот. Освен на камерманот, убавата девојка, го привлекла внимнието и на некои навивачи па на социјалните …

Повеќе »

(ФОТО) Британците не знаат за доста: Се појавиле костуми за капење со ликовите на Меган Маркле и принцот Хари

Во пресрет на кралската свадба која ќе се одржи наредната сабота (19.мај) Британците не престануват со „исфрлување“ нови сувенири… По едноделните костими за капење со ликот на американскиот претседател Доналд Трамп, сега се појавија и модели на кои се насмевнуваат принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркле. Компанијата „Бегс оф …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гигантска ајкула плива покрај кајакар: Шокот појак од опасноста!

Недалеку од крајбрежјето Порткурн во Корнвил, Англија забележана е гигантска ајкула. Ајкулата ја забележал Рајчел Хоскен кој моментот го фатил на камера. Една од фотографиите прикажува и кајакар, на одалеченост од само неколку метри од ајкулата, несвесен за опасноста. Basking shark spotted near Porthcurno There's something lurking off the coast …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Започна: Западните сили ја нападнаа Сирија, експлозии го тресат Дамаск, Трамп и се обратил на нацијата, Русите бесни…

Американските, британските и француските сили со воздушни напади ја погодија Сирија, рано утрово, како одговор на нападот со хемиското оружје ви кое минатата недела во сирискиот град Дума се убиени десетици луѓе, додека Русија порачала дека нападот нема да мине без последици… Американскиот претседател Доналд Трамп, доцна вечерата, во петокот, …

Повеќе »

Пеле во болница или одмора дома?

„Бразилската фудбалска легенда, Пеле, бил итно пренесен во болница откако колабирал поради замор“ пренесоа светските медиуми. За 77.годишниот Пеле овој викенд во Лодон, Асоцијацијата на спортски новинари, организирала вечера во негова чест, но тој морал да го откаже своето присуство. „Над Пеле се направени неколку тестови кои покажуваа сериозен замор“, …

Повеќе »