Tag Archives: англија

(ФОТО) Водителката, која неодамна си го претепа момчето, е пронајдена мртва

Каролине Флак, поранешна водителка на британското реално шоу Love Island, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Имаше 40. години. Веста за нејзината смрт е потврдена од нејзиното семејство и извештаите на Би-Би-Си дека презентерката си го одзела животот. „Можеме да потврдиме дека нашата Каролина починала денес, 15 февруари. …

Повеќе »

(ФОТО) Британската влада одлучила: Принцот, поради скандал, останува без големи почести!

Британската влада во четвртокот ја променила праксата за кревање на знамето за кралските родендени и тие повеќе нема да се истакнуваат за роденденот за со скандал погодениот принц Ендрју. Промената е воведена за да ги опфати припадниците на кралското семејство кои се повлекле од јавноста и повеќе не ги извршуваат …

Повеќе »

(ФОТО) „Дејли Меил“: Барселона подготвува сензационален трансфер!

Барселона е во голема криза на сите фронтови. Во клубот владеат лоши меѓучовечки односи помеѓу самите играчи и спортскиот директор Ерик Абидал, играчкиот кадар во напаѓачкиот дел е ослабнат со повреди, а резултатите оваа сезона се под очекувањата. Проблемот во напаѓачкиот дел, Барселона, тврди Дејли Меил, планира да го реши …

Повеќе »

(ФОТО) Забележал чуден призор на небото: Неговите фотографии со молневита брзина се шират по интернет!

Еден човек кој ја започна Новата година со искачување на планина за да фотографира изгрејсонце, можел да сними ретки фотографии кои се шират по интернет. За да го прослави почетокот на 2020 .година, планинарот Хајкер Рис Племинг, одлучил да се искачи на Сноудон, највисокиот врв на Велс во Англија. Рис …

Повеќе »

САКА ДА СЕ ЗАБАВУВА – Николас Кејџ Новата година ја чекал во паб и ги изненадил сите присутни

Глумецот Николас Кејџ овојпат изненадил многумина, со својот избор за новогодишната ноќ. Тој за прослава избрал еден мал паб во Сомерсет, Англија. Освен што со задоволство се фотографирал со гостите од пабот, на сите присутни гости им го платил пијалокот. „Николас Кејџ ја дочека Новата година во мал паб во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ – ЕМА НА ТИНДЕР ЗАПОЗНАЛА МАЖ КОЈ ИМАЛ СВРШЕНИЦА: После некое време се случило чудо за кое ниту не сонувала!

Една мајка две години на Тиндер го барала вистинскиот, и доживеала толку многу што можела да напише книга а цела една глава можела да посвети на човекот кој имал свршеница. Ема Луис Сандерс од Рајнхајм, сега среќно зафатена, вели дека запознала еден куп мажи кои поради некоја причина биле милји …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ЗАМРЗНАЛЕ ВО КАМИОН – МАМО, УМИРАМ, СЕ ГУШАМ: Девојка на родителите им испратила морничава порака од камионот на смртта – тие стравуваат дека детето им умрело во големи маки!

Британската полиција ја уапсила брачната двојка, Џоан и Томас Мара, под сомнение за вмешаност во шверц на 39. Кинези кои беа пронајдени мртви во камион со ладилник, близу Лондон. Двојката тврди дека го продале камионот на една компанија пред 13. месеци. Сè уште не е познато дали тие се дел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКА СУДБИНА: Девојче родено со половина лице после 11. часовна операција конечно се смее!

Дарина Спренгер е родена со сериозна генетска мутација поради која немала усни ниту брада што и го отежнувало говорот но и хранењето. Нејзината мајка Елена ја напуштила својата работа да се грижи за Дарина, а нејзиниот татко Јури се борел за можноста нивната ќерка да добие медицинска помош. Откако е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопствениците се убедени дека нивното кафуле е проколнато: Снимката на камерата за надзор објаснува се!

Сите сме слушнале за проколнати куќи, проколнати замоци, проколнати шуми … но опседнато кафуле? Сопствениците и работниците на ова кафуле тврдат дека во овој ресторан се случуваат чудни работи, т.е. феномени што не можат да се објаснат толку лесно. На кафеаната „Micker Brook“ во предградијата на Манчестер, наводно прозорците се …

Повеќе »