Tag Archives: англија

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВОЈ ЧОВЕК СИГУРНО ЌЕ ИМА ДОВОЛНО ДИСТАНЦА: НОСЕЛ ЗМИЈА НАМЕСТО МАСКА – патниците во шок!

Многу земји го ДОНЕЛЕ правилото за задолжително носење маски во јавниот превоз, а некои граѓани се обидуваат на секој начин да го покријат лицето. Така еден Британец ги изненадил сите патници во автобусот што сообраќал од Свинтон до Манчестер. Наместо маска, тој носел змија! Змијата се завиткала околу неговиот врат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицајци излегле на терен а таму добиле ЌОТЕК од една жена!

Сакала да ги повреди по секоја цена Двајцата Англичани се расправале жестоко на улицата, а за неколку минути пристигнала и полицијата. Не е познато за што се расправале, или кој ја повикал полицијата, но очигледно е дека жената била многу агресивна. Кога видела дека полицаецот „неутрализирал“ еден од мажите, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДВРАТНО: Сечела колбас па се згадила кога видела ШТО има внатре!

Дали е можно некој да бил толку невнимателен? Британката Шон Бартон (37) била шокирана кога купила колбас во продавницата „Саинсбери“ во Бедфорсчер. Шон спазарела на вообичаен начин за вечера со сопругот и шестгодишната ќерка, но кога го исекла колбасот, таа се фџашила – во неа пронашла парчиња од гумени ракавици! …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нападнала жена бидејќи не носела маска во автобус: Возачот се посрамотил со една реченица!

Возачот на автобусот морал да го запре возилото и да интервенира откако група патници почнале да се расправаат затоа што младата девојка не носела заштитна маска. Видеото е снимено во Ливерпул и предизвикало бројни реакции на социјалните мрежи. Неколку луѓе почнале да ја критикуваат младата жена без маска, а меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) „Невозможна мисија 7“ продолжува со снимање: Добиле дозвола за работа во Англија!

Според протоколите, глумците и филмската екипа ќе треба да работат во изолиран простор и да се движат само во работните простории и местото на престој, а не и на јавни места. Том Круз продолжува со снимањето на седмиот дел од филмот „Невозможна мисија”. Но, тоа нема да се одвива во …

Повеќе »

(ФОТО) АРХЕОЛОГИЈА – ОВА ЈА ОТКРИВА МИСТЕРИЈАТА НА СТОУНХЕНЏ: Големиот пораисториски споменик најден под земја кај мистичен круг во Англија!

Археолозите откриле голем праисториски споменик под земја во близина на Стоунхенџ за кој тврдат дека може да помогне да се осветли потеклото на мистичниот круг на камења во југозападниот дел на Англија. Истражувачи од неколку британски универзитети, предводени од Универзитетот во Бредфорд, тврдат дека локацијата се состои од најмалку 20. …

Повеќе »

Ова е семејство на доброволци на кои се тестира вакцината против корона: Не знаат што им е инјектирано, ниту како делува, но поради ќерката одлучиле да се пријават!

Кејти, Тони и нивната ќерка Рајанон Вејн се согласиле да бидат доброволци Семејството Вајни од Бичестер (Оксфордшир) е едно од британските семејства кои учествуваат во револуционерно испитување на вакцината против коронавирус, спроведено од Универзитетот во Оксфорд. Мајката Кејти, таткото Тони и нивната ќерка Ријана Вејн, се согласиле да волонтираат во …

Повеќе »

СВЕСНА ПОЛИТИЧАРКА: Британската министерка за здравство сама се ставила во карантин!

Надин Дорис, министерка за здравство на Обединетото Кралство,се тестирала за коронавирус а резултатот бил позитивен, па таа се приклучила на бројот на заразени лица кој надминува 380. во земјата. Според БиБиСи, Дорис е првиот член на владата и парламентот што е заразен со коронавирус. Откако дознала дека тестот е позитивен, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради невремето надошла река: Сурферите искористиле да се забавуваат!

Минатата недела големо невреме, од Атлантикот, ја погоди Европа. Олујата Кијара оставило пустош и човечки жртви, но за некои тоа била одлична можност да се забавуваат. Најголема штета е направена на државите од северна Европа, а метеоролозите во Англија и Шкотска и натаму предупредуваат за опасности од поплави. Спотот, кој …

Повеќе »