Tag Archives: ангелина џоли

(ФОТО) Анџелина удира на Бред: Ќе изнесе докази за семејно насилство

Анџелина Џоли е подготвена да поднесе докази за домашно злоставување на суд во тужбата за развод против поранешниот сопруг Бред Пит, тврдат нови извори, пишува Daily Mail. Документите до кои дошол порталот The Blast наводно покажуваат дека актерката изјавила дека е подготвена да даде нови докази во прилог на наводното …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли продава подарок од Бред Пит: Може да заработи помеѓу 3. и 5. милиони долари

АНГЕЛИНА Џоли ја продава единствената слика насликана од британскиот воен премиер Винстон Черчил за време на Втората светска војна и делото на аукција се очекува да достигне цена од 3,4 милиони долари, објави Си-Ен-Ен. Черчил ја наслика „Кулата на џамијата Кутубија“ во Маракеш, Мароко откако присуствувал на конференција во Казабланка …

Повеќе »

Мала победа на Бред над Анџелина: Празниците се негови!

Иако нивната долготрајна правна битка за старателство над децата не е завршена, Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли успеале да постигнат договор за Божиќните празници што ќе ги поминат со своите три биолошки деца – ќерката Шајло и дванаесетгодишните близнаци Нокс и Вивиен. Според магазинот „US Weekly“, времето …

Повеќе »

НЕ И Е ЛЕСНО – СРЕЌНА СУМ ШТО СУМ ЖИВА! Светот говори за старателството и нејзиното СЛАБЕЕЊЕ, а Ангелина открила како се чувствува после РАЗВОДОТ ОД БРЕД!

Ангелина Џоли открила како се чувствува откако се разведе од сопругот Бред Пит пред четири години. Додека сите зујат за старателството и „премногу слабиот изглед“ на Ангелина, таа открива што и било најтешко. Џоли призна дека нејзините деца и биле најголема поддршка во тешките денови по разводот. “Мојата сила доаѓа …

Повеќе »

Бред и Ангелина вадат „тешка артилерија“ во војната за старателство

Односите меѓу поранешните сопружници Анхелина Џоли и Бред Пит се влошуваат секој ден, а како што се приближуваат кон она што се очекува да биде одлучувачка парница во нивниот случај околу старателството над нивните заеднички деца, обајцата користат многу валкани тактики и се обидуваат дополнително да си наштетат еден на …

Повеќе »

СВЕТОТ ИМ СЕ ВООДУШЕВУВА А ТИЕ ПРАВАТ МИЛИОНИ: Софија Вергара на врвот на листата на Форбс за најплатени глумици во светот

Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“, Софија Вергара, е најплатената актерка во светот. Латино-актерката зад себе остави многу поголеми холивудски имиња, вклучително и Ангелина Џоли, без никакви проблеми, објави Форбс при објавувањето на својата традиционална листа. Вергара, кој е судија и во американската верзија на „Јас имам талент“, заработи неверојатни 43. …

Повеќе »

ВАЛКАНИ ИГРИ – Бред Пит и задал тежок удар на Ангелина: На судењето повикал нејзина бивша колешка

Желбата на актерката Ангелина Џоли да биде изземен судијата во нејзината битка за старателство е одбиена, а сега нејзиниот поранешен сопруг и задал тежок удар кога ја повикал поранешната колешка Џилијан Арменанте, која очигледно знае многу повеќе за Ангелина Џоли отколку што многумина мислеле. Ангелина Џоли со неа глумела во …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли со 16. и 44. години: Прашува на која слика е поубава

Актерската дива Ангелина Џоли на својот Инстаграм профил објави фотографии кога имала 16. години, а сега со 44 години, и на десетици илјади следбеници им понудила да одговорат на која е поубава. 16 или 44? – прашала Ангелина Како и да е, никој не можел да осе длучи, бидејќи и …

Повеќе »

(ФОТО) На Бред Пит му бил потребен развод за да ја разбере љубовта:„Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

„Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив колку грешки направив и затоа сакам да им дадам на другите мажи неколку совети кои можат да им помогнат да не ја изгубат љубовта кон животот“, споделил …

Повеќе »