Tag Archives: андријана јаневска

ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА – Прекрасни спомени: Тоше Проески на грб ја носи Андријана, Каролина распеана до нив…

Спомени, бескрајни спомени… Добрите спомени немаат крај…Но добро е што добар дел од нив се забележани како овој од Сиднеј кога Тоше на грб ја носи Андријана…Секој кој добро ги познава знае колку беа блиски, најмногу со песната – не беше чудо ако ги видевте како одеднаш ќе застанат и …

Повеќе »

БРАВО – Андријана Јаневска избрана за проект на Гинисовата книга на рекорди!

Велат тивка вода брег рони…, а таква е Андријана, си работи и не зборува многу… Но, иако за гласовните квалитети (но и како човек) на Андријана Јаневска не треба да се говори бидејќи се општо познати и потврдени, секогаш радува кога некој од Македонија, овојпат Јаневска, ќе биде избрана за …

Повеќе »

„Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу во Македонија, се враќа на голема врата

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу и надвор од неа Елена Петреска, Андријана Јаневска, Симона Поповска, Наташа Малинкова, Елена Велевска, Игор Узунов, Маријан Стојановски, Огнен Здравковски, Горан Наумовски со Горан Папаз, Анастасија Аврамовска се само дел од пејачите кои ќе настапат на гала вечерта …

Повеќе »

(ФОТО) Андријана Јаневска гневна поради „ракометните плукачи“: „ Заради НИВ го пишува името Македонија, заради НИВ сме меѓу најдобрите, заради НИВ има толку навивачи на трибините и пред ТВ!“

По последните порази од Чешка и Данска, особено по оној првиот кога имавме добиен натпревар, се случи лавина од негативни коментари, омаложувања, „плукање“, па дури и навреди за нашите ракометари на социјалните мрежи . За жал, карактерот и менталитетот можеби беа нештата што не ги покажаа до крај на теренот, …

Повеќе »