Tag Archives: ана ивановиќ

(ФОТО) Ана Ивановиќ е бремена, пристигнува третото бебе

АНА ИВАНОВИЌ е бремена, а среќната вест поранешната тенисерка ја објави на социјалните мрежи. „Бастијан и јас наскоро ќе бидеме побројни“, напишала Ана покрај фотографијата на која позира со нејзиниот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Следеле многубројни честитки за парот на кој ова ќе им биде трето дете. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШНАТА ТЕНИСЕРКА Ана Ивановиќ изгледа подобро од било кога

Таа се одлучила за црно-бела комбинација, што ја истакнува негјзината одлична фигура и која предизвика море од позитивни реакции. Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е доста активна на социјалните мрежи, а нејзините објави често привлекуваат големо внимание. Иако претежно им пренесува план за тренинг и слични работи поврзани со спортот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ на одмор во Шпанија ги земала и бабите: „Со семејството е се’ полесно!“

Мајките „влетале“ за да и помогнат на младата двојка со децата… Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер моментално се на одмор во Шпанија. Придружени се со мајките кои им помагаат со нивните деца. Семејното уживање започна. Се чини дека Ана се држи до старата поговорка дека за воспитување и едукација на …

Повеќе »

(ФОТО) После донирањето на респиратори се огласила Ана Ивановиќ:„Бидете благодарни за секој ден!“

Ана Ивановиќ со донацијата на респиратори на Србија повторно станала една од омилените личности во Србија. Испаднала вистинска царица, а сега се огласила и на Инстаграм и испратила важна порака. „Ако не можете надвор, одете внатре.Многу луѓе ширум светот сега се мачат, се чувствуваат уплашено и несигурно. Затоа е поважно …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО – ПРИМЕР НА СИТЕ: Бившата тенисерка Ана Ивановиќ ќе и подари на Србија 35. респиратори, но и друга медицинска опрема!

Ивановиќ, заедно со неколку други компании, учествувала во нарачувањето на голем број на апарати од кои зависат многу човечки животи. Ана Ивановиќ учествувала во набавка на 35 респиратори за српските граѓани! Како што дознава курир.рс, српската тенисерка обезбедила финансиска поддршка, но и „се заложила“ преку нејзините контакти да ги добие …

Повеќе »

(ФОТО) „КАДЕ ТИ Е СТОМАКОТ?“: Ана Ивановиќ објавила фотографија после породувањето – фановите во шок!

Ана Ивановиќ покажала тенка фигура веднаш по второто раѓање… Ана го роди својот втор син пред една недела, а сега на Инстаграм ги објави своите први фотографии по второто раѓање. Поранешната тенисерка отсекогаш била позната по својата слаба линија, а фановите не можат да веруваат колку е тенка, бидејќи неодамна …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер станале родители по втор пат: Бившата тенисерка радоста ја поделила со фановите!

Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ, на Инстаграм, објавила дека Лука добил брат… Ана Ивановиќ (31) и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер (35) по втор пат станале родители. „Преплавени сме со љубов и среќа. Нашиот син доби помал брат“, напишала Ана во описот на фотографијата на која среќните родители бебето го држат за …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ и Швајнштајгер чекаат второ дете:„Многу сме среќни!“

Познатиот фудбалер и тенисерка објавиле дека очекуваат второ дете. На веселата објава на Инстаграм профилот се’ потврдила самата Ана Ивановиќ… Објавено е дека тенисерката Ана Ивановиќ (31) и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер (34) го чекаат второто дете. Парот кој во март минатата година го доби првото дете, синот Лука, наскоро ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете во каков луксуз живеат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер благодарение на успешните кариери можат да си дозволат разни луксузни работи па така живеат во пентхаус на хотел во Чикаго чија снимка се појавила на Јутјуб. View this post on Instagram Happy New Year!!! 2018 was one of the most amazing years of my life. …

Повеќе »