Tag Archives: американка

(ВИДЕО+ФОТО) „ДЕБЕЛО“ заработува од именување бебиња – цените на услугите одат и до 10.000 долари

Тејлор Хемфри од Њујорк е позната по тоа што заработува од нејзините „кумовски“ односи. Оваа претприемачка има искуство во маркетинг и е фасцинирана од имињата на бебињата, а во 2015 година на памет и паднала конкретна идеја. Потоа започнала сопствен бизнис и отворила агенција за именување на бебиња. На агенцијата …

Повеќе »

(ФОТО) Жена родила ДВЕ „ПАРА“ БЛИЗНАЦИ – Шансите да се случи ова се ЕДЕН ВО ДЕСЕТ МИЛИОНИ!

И покрај многу малите шанси, една жена родила два пара идентични близнаци одеднаш – шансите да се случи ова се еден на десет милиони! Ешли Нес (35) на 28. јули со царски рез родила четири бебиња – две девојчиња и две момчиња во Општата болница во Масачусетс во Бостон, САД. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По две години во кома, Американка го идентификувала својот брат како напаѓач

АМЕРИКАНКА која била жртва на насилен напад се разбудила од двегодишна кома и го идентификувала нејзиниот брат како напаѓачот, јавуваат локалните медиуми. Ванда Палмер (51) во нејзиниот дом во Котиџвил, Западна Вирџинија во јуни 2020 година била претепана и оставена да умре. Полицијата ја нашла во локва крв и била …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНАТА УБАВИЦА ЈА разбеснела јавноста:„МАЖЕНА ЖЕНА не смее да му каже НЕ на мажот во кревет – тоа се само 10. минути од вашиот живот. Сопругот и јас сме како зајаци и затоа сме СРЕЌНИ!“

Каприс Буре, американска бизнисменка, актерка и модел, неодамна ја возбуди јавноста и предизвика бурни реакции велејќи дека мажените жени „не смеат да кажат не“ кога нивниот сопруг сака да имаат односи. Познатата 49-годишна жена откри дека тајната на нејзината добра врска со сопругот Тај Комфорт (55) е дека тие се …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЗОБРАЗНО ОДНЕСУВАЊЕ – СО КОРОНА ЗАРАЗИЛА 23. ЛУЃЕ А 710. ИЗЛОЖИЛА НА РИЗИК И СЕГА И СЕ ЗАКАНУВА СЕРИОЗНА ЗАТВОРСКА КАЗНА: Ја болело грлото но сепак одела на журки!

На Јасмин Адли (26), вработена во американската армија, која заразила 76. лица со ковид-19 во Германија, и се закануваат 10. години затвор. Имено, таа ја пренела инфекцијата со посета на барови, иако била заразена. Адли, која е од Флорида, ги чекала резултатите од тестот по неодамнешниот одмор во Грција,но сепак …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се огласила невестата од Бејрут чие видео го обиколи светот!

Од експлозијата што одекна во Бејрут, секој ден на социјалните медиуми можат да се видат шокантни сцени. Една од нив е онаа на невестата Исра Себлани, која, во моментот на ужасната експлозија, позирала за нејзините свадбени фотографии. Оваа млада девојка позираше со широка насмевка, а потоа се случил страшен тресок. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со коронавирус се заразила на домашна забава: Открила како сфатила дека има вирус!

Американката Елизабет Шнајдер на домашна забава добила коронавирус, а за CNN одлучила да ја сподели својата приказна за да ги предупреди другите да бидат повнимателни. „Верувам дека се заразив на домашна забава. Таа забава се одржа во сабота на 22. февруари. Три дена подоцна почнав лошо да се чувствувам, уморно, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Несекојдневен случај: Жена во иста година два пати родила близнаци

За 25. годишната Александрија Волистон 2019. година била доста возбудлива. Имено, на 13. март таа ги родила еднојајчаните близнаци Малаки и Марк, а на 27. декември на свет ги донела близнаците, момчињата, Кајлен и Кејлеб. My kids surprised me with a Birthday Cake 😍 I’m so thankful and grateful for …

Повеќе »

(ФОТО) Американка расплакана избегала од ресторан во Сплит:Првпат видела така сервирана риба!

Келнерот изјавил дека ова не се случува често затоа што гостите вообичаено го замолуваат да им ги исчисти рибата и шкампите, а често знае тоа сам да го направи без да му кажат. Овојпат не го направил тоа, а налетал на девока која била малку почувствителна. Во некој ресторан во …

Повеќе »