Tag Archives: америка

(ВИДЕО) Студентка го снимила домот во кој живее – не е тешко да се види зошто призорот многумина шокирал

ПО напорниот работен ден, нема ништо подобро од одмор на столче на балконот и земање свеж воздух. Но, што ако балконот е внатре во куќата? Видеото објавено на TikTok од страна на корисничката Рејчел ги згрозило нејзините следбеници поради необичниот призор што можел да се види. Во видеото, кое е …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДЕНИ НАПУШТЕНИ ДЕВОЈЧЕ (2) И ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ: Шокантно откритие на полиција во шумата, пораката го открива нивното потекло

Граничната полиција на Соединетите држави спасила две деца откако биле пронајдени во шума на брегот на реката Рио Гранде. Во вторникот, полицијата објави фотографија на Твитер од двегодишно девојче со ранец и тримесечно момче во корпа со ќебе како седат во грмушките. Во соопштението за печат, граничната полиција откри дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Украл скап спортски автомобил пред очите на продавачот

НАЈНОВАТА Корвета е толку пожелна што некои се спремни да направат се за еден круг по населбата. Шегата настрана, ова е веројатно најлошиот кошмар на продавачот на автомобили. Додека на заинтересиран клиент ја покажувал Корветата по тест возењето, клиентот одлучил да остане да седи во автомобилот, ја заклучи вратата и …

Повеќе »

СМЕШНО – Лажирала КОВИД потврда и тргнала на пат но направила бизарна грешка и планот и пропаднал!

Поради пандемијата на корона вирус, условите за патување се отежнати. Кога одите на патување, мора да имате сертификат за вакцинација или резултат на PCR тест со вас. Една жена се обидела да влезе на Хаваи со фалсификувана потврда. Луѓето се подготвени на се за да го остварат својот замислен план. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Патничка ги шокирала присутните на аеродромот: Носела само костим за капење и маска!

На една страница на Инстаграм, беше објавено видео од русокоса патничка која шета низ неидентификуван аеродром во САД, облечена само во маслинесто зелен костим за капење. „Кога имате забава на базен на пладне и лет на Спирит ерлајнс за влегување во 16 часот“, гласи насловот во виралното видео, објавено на …

Повеќе »

Откриена фрапантна разлика помеѓу Модерна и Фајзер

Новата израелска студија го потврдило изненадувачкото тврдење дека заштитата со вакцината Фајзер ослабнува во рок од шест до осум месеци. Додека, според проценките на американската клиника, вакцината Модерна во првата половина од годината се покажа дури двојно подобра од Фајзер во однос на спречување на појава на инфекција. Едно ново …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕСМЕТКА СО МЕТЕОРОЛОГ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Американец во лице му рекол на новинарот што мисли за неговото известување!

БЕСЕН Американец го нападна новинарот на Ен-Би-Си, Шекил Брустер, кој известувал за времето и за тропската бура Ида во крајбрежниот Мисисипи. Брустер известувал во живо од Галфпорт кога бел камионет паркирал зад него, а човекот скокнал и истрчал кон него. Неколку моменти подоцна, човекот му се внел во лицето на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОПЛА ПРИКАЗНА КОЈА НЕ ОСТАВА РАМНОДУШЕН – Самохран геј татко усвоил сираче од Камбоџа: Момчето стасало до Олимписките игри во Токио!

Во 2000 година, Џери Виндл од Флорида посвоил момче по име Џордан од Камбоџа. Џордан во тоа време бил многу слаб, но израснал во силен млад човек кој ја претставуваше Америка на Олимпијадата оваа година. View this post on Instagram A post shared by Jordan Windle (@jordanpiseywindle) Џери отсекогаш сакал …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНА – НА ФЕЈСБУК ВО ЖИВО ЈА ПРЕНЕСУВАЛА ПОПЛАВАТА: Буицата ја однела – тоа била нејзината последна снимка во животот

ЖЕНА од САД ги пренесувала во живо на Фејсбук поплавите што ја погодија областа околу градот Веверли во Тенеси, и тоа беше последното нешто што го снимила. Имено, само неколку моменти подоцна, буицата ја однела, а несреќната жена починала. – Па, ако некој ме гледа на Фејсбук во живо, ние …

Повеќе »