Tag Archives: америка

(ВИДЕО) Ѓоковиќ добил охрабрувачка вест: „Не ми побараа доказ за вакцинација“

Францускиот новинар Квентин Мојне пристигнал во Америка и пренел интересни информации. При влегувањето во САД не му побарале доказ дека е вакциниран, што фрла ново светло на моменталната ситуација и приказната дали Новак Ѓоковиќ сепак може да игра на УС Опен. „Влегов во САД без да ме побараат доказ дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ОВА СТАНУВА ТАЖНО“ – Бајден целосно изгубен додека се борел со ветерот и палтото, се му испаѓа…

По закрепнувањето од Ковид, Џозеф Бајден со сопругата се појавил на настан. Американскиот лидер Џо Бајден уште еднаш не успеа сам да се справи со новонастанатата ситуација која настана по излегувањето од хеликоптерот – но имал помош од првата дама. По неколку неуспешни обиди да облече палто кое постојано му …

Повеќе »

Мега милиони во Америка: Добитниот тикет за 1,3 милијарди долари продаден во Илиноис

Еден тикет, купен во американската сојузна држава Илиноис, на среќниот добитник му донесе 1,28 милијарди долари – втора по големина премија на лотаријата Мега Милиони, според организаторите. Доколку одлучи да му исплатат во готово, сопственикот на тикетот ќе добие 742,2 милиони долари. Друга можност е џекпотот да се плаќа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ЈА ШОКИРАЛ ЈАВНОСТА – „ИМАМ РАК“! Белата куќа итно реагирала, еве што пишува во извештајот на ДОКТОРОТ на американскиот претседател

Џозеф Бајден рекол дека има рак, Белата куќа веднаш реагирала! Бајден рекол дека има рак Американскиот претседател Џозеф Бајден ја запрепастил јавноста во средата додека држел говор за загадувањето и глобалното затоплување. Бајден објавил дека има рак, поради што реагирала и Белата куќа. Американскиот претседател (79) го коментирал загадувањето кое …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се запалил камион на млазен погон, возачот починал на лице место

НА ПОЧЕТОКОТ на јули, во несреќа на аеромитингот „Бетл Крик“ во американската држава Мичиген загинал возачот на Peterbilt камионот, на турбомлазен погон. Тоа беше последното демонстративно возење на камионот познат како Shockwave, но и на неговиот возач. Крис Дарнел загинал откако камионот се запалил во полна брзина и се превртел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БОКСУВАЈ ИЛИ УМРИ – Емотивен нокаут: Филмот на HBO за боксер од Аушвиц е брутална љубовна приказна

Новиот филм на HBO „The Survivor“ ја раскажува вистинската приказна за Бери Левинсон, полскиот Евреин Хари Хафт, кој сосема случајно го преживеал холокаустот со тоа што стана еден вид перверзен забавувач на нацистичките чувари. Во германските концентрациони логори, некои успеале да ја одложат смртта работејќи на палење и отстранување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По проблемите со плодноста, парот го дочекал третиот пар близнаци со природно зачнување

ЕШТОН и Ерик Раули од Вирџинија се горди родители на три пара близнаци, сите помлади од 6. години и зачнати на три различни начини. Почетокот на нивната приказна бил тежок бидејќи имале проблеми со плодноста и не знаеле дали некогаш ќе можат да имаат деца. „Се чувствував како сите околу …

Повеќе »

(ФОТО) Американските актери и музичари испратија порака по масакрот во кој беа убиени 19. дечиња: „Доста е. Земјата мора да се промени“

Американските актери и музичари зборуваа за трагедијата во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на оружјето во земјата. Актерката Блејк Лајвли сподели серија твитови со информации за деца убиени со оружје во САД. „Мака ми е. Испраќам љубов и молитви до семејствата погодени од оваа трагедија“, напиша …

Повеќе »