Tag Archives: америка

(ВИДЕО) Најневеројатен грабеж: Седнал покрај слот апарат и после неколку минути излегол со 8.000 долари а воопшто не играл!

Полицијата во Атланта е во потрага по двајца мажи кои на несекојдневен начин украле 7.900 долари, од слот апарати на една бензинска пумпа. Имено, камерата снимила двајца крадци кои седеле покрај апаратите. Додека едниот седел мирно и играл, другиот нешто „чепкал“. Некако успеал да го отвори апаратот и да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хорор во Америка: Без причина од третиот спрат на трговски центар фрлил шестгдишно дете

Емануел Дешан Аранда (24) не предизвикан од ништо фрлил шестгодишник од третиот спрат на трговскиот центар Mall of America во Блумингтон, Минесота. Во петокот, Емануел Аранда, според сведочењето на сведоците го турнал или фрлил момчето Ланден Хофман (6) преку оградата на балконот од третиот спрат на трговскиот центар, пишува Daily …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мирно играл голф па снимил сцена која многумина преплашила:„Види колкав е!“

Голфери во Џорџија (САД) здогледале голем алигатор на теренот, а еден од нив веднаш ја земал камерата и го снимил животното кое дошло на теренот а потоа извесно време не се движело. Ед Венс во неделата со пријателите играл голф кога одеднаш на теренот вшетал алигатор подолг од 2,5 метри. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Полицаец“ загинал при пад на авион, а потоа се открила вистината: Никој не знаел за двојниот живот на врвниот измамник

Животот на Џордан Арон наликува на холивудски филм…Бил пример за другите додека не загинал во пад на „Цесна“ кога клопчето почнало да се одмотува и с еоткрило дека водел двоен живот… Џордан Арон бил сопственик на суши ресторан во Карсон Сити. Антонио Пастини некогаш бил полицаец во Чикаго кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО – Овие скали во американска капела постојат 130. години: Направени се од непознато дрво и пркосат на законите на физиката!

Овие чудотворни скали се стари 130. години, а годишно привлекуваат и до 250. илјади посетители. Капелата Лорето е изградена кон крајот на 19. век. Кога капелата била завршена, чесните сестри забележале дека им недостасуваат скали за галеријата. Девет дена се молеле на Свети Јосиф, кој бил столар, а последниот ден …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави градини на светот: 5. места на кои ќе останете без текст

Човекот со векови создавал градини. Некои од најстарите биле посветени на боговите на Вавилон, Грција, Египет и Персија, а денес сведочиме на десетици различни типови, намени, видови, во зависност од континентот, парите и идеите. Богатите кралеви и кралици создавале градини исполнети со шарени, ароматични цвеќиња, во придружба на вода во …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето не можат да веруваат дека оваа фотографија не е лажна: Гледате ли зошто мислат така?

Фотографијата на огромен алигатор од повеќе од 300. килограми многумина на социјалните мрежи ја нарекле лажна бидејќи не можеле да веруваат дека навистина е толку голем. Конзерваторите откриле влекач кој се заглавил во каналот за наводнување, оваа недела, блиску до езерото Блекшир во американската сојузна држава Џорџија. На сликата се …

Повеќе »

(ФОТО) Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите: „Од шок ќе паднев од столчето!“

Огромна риба со чуден изглед минатата недела се појавила на плажа во Калифорнија и ги изненадила истражувачите и научницте од САД до Австралија… По обемни истражувања се испоставило дека станува збор за вид кој никогаш не е виден во Северна Америка, вид на „буцњ“, наречен „Мол тект“. „Кога пристигнаа првите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот Усеин Болт: Најбрзото дете на светот има 7. години и урива рекорди

Со појавувањето на атлетските патеки Усеин Болт влезе во легендите и постави рекорди кои се сеуште актуелни…Но, додека неговите помлади соперници сеуште се борат со „соборување“ на неговите светски и олимписки рекорди на 100. и 200. метри се чини дека наследникот на Јамајчанинот доаѓа од САД… Седумгодишниот годишниот Рудолф Инграм …

Повеќе »