Tag Archives: америка

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Американските ѕвезди го поддржаа историскиот протест – „Марш за нашите животи“

На сцени ширум САД, на социјалните мрежи и во поворки, бројни познати лица им дадоа поддршка на учениците кои го организира историскиот протест „Од за нашите животи“, протестирајќи против огненото оружје… Во Вашингтон настапиле Мајли Сајрус, Ариана Гранде, Деми Ловато, Комон и бројни други музичари за да оддадат почест на …

Повеќе »

(ФОТО) Љиљана Николовска од Америка: Ова им е на Грците за Македонија!

Првата пејачка на култниот бенд „Магазин“, Љиљана Николовска, е родена во Сплит, Хрватска, но цел живот се декларира како Македонка. Дека и ден денес така се чувствува, иако скоро три децении живее во САД,и будно следи се’ што се случува во нејзината Македонија покажува со нејзините постови на Фејсбук. Погледнете …

Повеќе »

(ФОТО) Меган ниту во брак нема да може да ги чепне 30. милиони фунти на принцот Хари

Ѕвездата на серијата „Suits“ по епизода заработува повеќе од 43.000 долари, а нејзиното богатство се проценува на 5. милиони долари. Хари десет години плата заработувал во војската како пилот на хелихоптер. Иако глумицата Меган Маркле (36) и принцот Хари (33) ќе се венчаат на 19. мај 218. година во капелата …

Повеќе »

(ФОТО) Сензационален скијашки костум на Линдзи Вон: Со фотки од тренинг „го запалила“ интернет

Американската скијашка Линдзи Вон со атрактивниот скијашки костум го привлекла вниманието на јавноста за време на еден од своите тренинзи… Светскиот куп се преселил во Крањска гора каде во саботата скијашките се бореле за бодови во велеслалом, но меѓу нив го немало најпознатото име. Американката Линдзи Вон прескокнала некои трки …

Повеќе »

(ФОТО) После бизарна несреќа популарната пејачка која има 40. конци на лицето ја објавила првата фотографија

Американската пејачка и актерка Кери Андервуд напишала, на својот блог, дека има повеќе од 40. конци на лицето откако во ноември доживеала несреќа, кога се сопнала на скали во својот дом. Пејачката на 1. јануари објавила дека чувствува дека не изгледа исто како порано откако поминала бројни операции на лицето. …

Повеќе »

(ФОТО) Здравствената состојба на Шакира многу полоша – одложени сите концерти!

„Се надевав дека гласните жици ќе ми се опорават, но на повредата и треба подолго време за да зарасне“ Колумбиската пејачка Шакира преку порака на своите профили на „Инстаграм“ и „Фејсбук“ им се извини на своите фанови што ќе мора да ја одложи турнејата „Ел Дорадо“ до јуни 2018. година …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ова се навивачи: Ниту снежната меќава не им може ништо

Теренот бил покриен со 30. см снег, седиштата исто така, а за минусот и да не зборуваме, но на стадионот на „Буфало Билс“ дошле повеќе од 70.000 навивачи, трибините биле распродадени… Малку кој Американците ги смета за сериозни навивачи. Во било кој спорт. Она што ние го гледаме на ТВ …

Повеќе »

(ФОТО) Белкиња не поверувала дека црнец патува со прва класа,нивниот разговор е тотален хит на интенет

Приказната на овој човек доста добро го сумира секојдневниот расизам со кој ’и денес се борат многу Афроамериканци во Америка. Емет Еклас Вокер стоел во ред, на аеродромот „Роналд Реган“ во Вашингтон,кога му пришла жена која претпоставила дека тој стои во погрешниот ред бидејќи тоа бил редот за патниците во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Американците се тепаат поради попустите на Black Friday

Во Америка Black Friday е ден после Денот на благодарноста, кога почнуваат големите предбожиќни попусти. Многу Американци со нетрпение го очекуваат токму тој ден за да го завршат својот празничен шопинг бидејќи тој ден цените се најниски. Но, се чини дека одличните попусти кај луѓето често знаат да го предизвикаат …

Повеќе »