Tag Archives: америка

(ФОТО) ПОСЛЕ 23 ГОДИНИ ЖИВОТОТ ПОВТОРНО ГИ СПОИЛ: Се сакале и кога биле во брак со други луѓе

Се обиделе уште еднаш, не знаејќи каде тоа ќе ги одведе Грејс Миљакио (61) и Џон Херон (60) првпат се сретнале на забава во 1984 година, само неколку дена пред тој да се врати во родната Австралија. Сега тие ја споделуваат својата романтична љубовна приказна со „CNN Travel“. Грејс била …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Неговата мајка била изложена на ЗРАЧЕЊЕ ВО ЧЕРНОБИЛ, па се родил БЕЗ НОЗЕ и без една рака… ГО ОСТАВИЛА ВО ДОМ ЗА СИРАЦИ, а потоа…

Тим Мејсон (25) вели дека и покрај тоа што има само еден екстремитет, сепак може да трча, да готви, да танцува, да го шета своето куче и да живее самостојно. Тој, исто така, ја отфрлил својата протетика на млада возраст и рекол дека тие го спречуваат да биде тој и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Распродадени концерти и овации на американската турнеја на Владимир Четкар оваа есен

Од американската турнеја на Владимир Четкар останаа уште само две дестинации;На 30 Ноември тој ќе настапи во Black Cat Jazz Club, најпознатиот џез клуб во Сан Франциско a на 9. Декември во Вест Палм Бич, Флорида во прочуениот Нортон Музеј на Уметноста. Владимир Четкар на оваа турнеа досега настапи во …

Повеќе »

(ФОТО) Да останеше на дворот, Меган никогаш не би можела да го направи или да го облече ова: Актерката гласала во наједноставна есенска облека и ужива во СЛОБОДАТА што  за Кејт е ПУСТ СОН!

Меган Маркл ги поддржала изборите за американскиот Конгрес, а таа отишла да гласа во наједноставна облека. На веб-страницата на фондацијата Archewell беше објавено видео на кое таа го поддржува гласањето, со хаштаг „гласајте“. „ABC News“ пишува дека Меган Маркл со тоа го прекршила протоколот на британското кралско семејство за неизразување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ПРЕКИНУВАЊЕ НА ВРСКАТА – Шакира и Пике постигнале договор за старателство над децата, пејачката се сели во Мајами

Шакира и Жерар Пике во Барселона во вторникот потпишале договор за старателство на нивните две деца, по завршувањето на нивната 11-годишна врска. „Потпишавме договор за старателство. Наша единствена цел е да им обезбедиме на нашите деца најголема безбедност и заштита и надеж дека ќе можат да продолжат со својот живот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 16. МИЛИОНИ ЛУЃЕ НЕ МОЖАТ ДА ПОВЕРУВААТ ШТО НАПРАВИЛ ОВОЈ ЧОВЕК НА ПРВИОТ СОСТАНОК: „Го добивме менито и таа ми го кажа ОВА“

Според него, овој Французин имал „катастрофален“ состанок, а причината поради која ја оставил девојката без збогум е според многумина бизарна Рено Пачеко на TikTok раскажал како отишол на состанок со Американката, Кимберли, а потоа кога келнерот дошол да ја земе нарачката, Французинот сфатил дека неговата девојка не јаде глутен и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како во 2021: Ферстапен го скрши Хамилтон за да триумфира во Остин!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен славеше на Големата награда на Соединетите Американски Држави, 19-та трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1, каде неговиот тим ја обезбеди титулата кај конструкторите. Во првата трка, откако ја обезбеди втората титула, Холанѓанецот ја постигна 13-та победа сезонава, а 33-та во кариерата. Ферстапен го …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛУЧАЈ – Жена избегала од гроб: Се скарала со сопругот, па жива ја закопал

„Мојот сопруг се обидува да ме убие“, вреснала жената, според судските документи Жена од државата Вашингтон, која наводно била закопана жива во шумата од нејзиниот отуѓен сопруг оваа недела, успеала да побегне на сигурно од плиткиот гроб. Заменикот на шерифот на округот Турстон пронашол вознемирена жена која се криела зад …

Повеќе »

БИЛА ЗАВИТКАНА ВО ЌЕСЕ ЗА ЃУБРЕ И ИМАЛА ПОВОДНИК зА КУЧЕЊЕ НА ВРАТОТ: Со денови мачел и силувал девојка во подрум, вака се спасила

Девојка (22) од Мисури, која наводно била држена како робинка, успеала да побегне од киднаперот и да побара помош. Жртвата го искористила отсуството на киднаперот и успеала да излезе од куќата во која била заробена и да затропа на вратата на соседот. Девојката била завиткана во кеса за ѓубре, а …

Повеќе »