Tag Archives: америка

(ФОТО) После бизарна несреќа популарната пејачка која има 40. конци на лицето ја објавила првата фотографија

Американската пејачка и актерка Кери Андервуд напишала, на својот блог, дека има повеќе од 40. конци на лицето откако во ноември доживеала несреќа, кога се сопнала на скали во својот дом. Пејачката на 1. јануари објавила дека чувствува дека не изгледа исто како порано откако поминала бројни операции на лицето. …

Повеќе »

(ФОТО) Здравствената состојба на Шакира многу полоша – одложени сите концерти!

„Се надевав дека гласните жици ќе ми се опорават, но на повредата и треба подолго време за да зарасне“ Колумбиската пејачка Шакира преку порака на своите профили на „Инстаграм“ и „Фејсбук“ им се извини на своите фанови што ќе мора да ја одложи турнејата „Ел Дорадо“ до јуни 2018. година …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ова се навивачи: Ниту снежната меќава не им може ништо

Теренот бил покриен со 30. см снег, седиштата исто така, а за минусот и да не зборуваме, но на стадионот на „Буфало Билс“ дошле повеќе од 70.000 навивачи, трибините биле распродадени… Малку кој Американците ги смета за сериозни навивачи. Во било кој спорт. Она што ние го гледаме на ТВ …

Повеќе »

(ФОТО) Белкиња не поверувала дека црнец патува со прва класа,нивниот разговор е тотален хит на интенет

Приказната на овој човек доста добро го сумира секојдневниот расизам со кој ’и денес се борат многу Афроамериканци во Америка. Емет Еклас Вокер стоел во ред, на аеродромот „Роналд Реган“ во Вашингтон,кога му пришла жена која претпоставила дека тој стои во погрешниот ред бидејќи тоа бил редот за патниците во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Американците се тепаат поради попустите на Black Friday

Во Америка Black Friday е ден после Денот на благодарноста, кога почнуваат големите предбожиќни попусти. Многу Американци со нетрпение го очекуваат токму тој ден за да го завршат својот празничен шопинг бидејќи тој ден цените се најниски. Но, се чини дека одличните попусти кај луѓето често знаат да го предизвикаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Невеста го расплака светот со завети за својот посинок и неговата мајка

Инаку Кејти Месер се запознала со својот сегашен сопруг четири недели пред да се роди Лендон. Од 2015. почнале да се забавуваат но оствариле многу добар однос и со мајката… На свадбата на Кејти Масер и нејзиниот избраник Џереми беа проронати многу солзи. Моментот кога невестата им прочита завети на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко Муслиман го прегрнал убиецот на својот син: Неговите зборови тераат на размислување

„Жал ми е за твоите родители кои те одгледале да направиш нешто повеќе со својот живот, да бидеш успешен. Твојот успех е нивен успех.Твојата среќа е нивна среќа.Сега тие ќе плачат за злосторството кое го направи.Простувањето е најголем подарок или хуманост во Исламот…“ Несекојдневна глетка се случила во американска судница …

Повеќе »

(ВИДЕО) Останале сами во лифтот, а она што го забележала камерата како ВИРУС се шири низ светот !

Тони Шерб воопшто немал поим дека ова видео ќе стане интернет хит и ќе се прошири низ целиот свет… Заменик шефот на полициската управа во тексашкиот град Ел Пасо, Тони Шерб, после 29. години работа отишол во пензија. Својата работа си ја вршел многу професионално, па последниот ден од неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Родена со половина срце: Чудесното девојче преживеало три операции, а пред новата имала желба која многумина расплакала…

Софија Кјапалоне (5) од Америка е родена со тешко заболување на срцето поради што ќе мора до крајот на животот на оди на операции.Веќе три пати е оперисана, а пред четвртата имал желба која за некои е бизарна, а за некои прекрасна…Меѓутоа, нејзините родители одлучиле да и ја исполнат. Имено, …

Повеќе »