Tag Archives: америка

(ФОТО) Кејт Мидлтон ја воодушевува Америка: Ново елегантно издание на принцезата

Принцезата Кејт Мидлтон ни покажува дека секогаш има место за одело Кејт Мидлтон моментално го поминува времето во Америка со својот сопруг, принцот Вилијам, а за нејзините парчиња гардероба од Бостон веќе се зборуваше. Убавата Кејт овојпат избра деловен стајлинг кој го приспособи на секојдневните деловни обврски. View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник”

По кратка пауза, македонскиот претставник на Евровизија 2020 и 2021 година Васил Гарванлиев ја објави третата песна од најавениот ЕП на англиски јазик насловена РИТАМ.             View this post on Instagram                         A post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДАМА СО СТИЛ – Кејт Мидлтон блеска ВО ПАЛТО КОЕ Е ТОТАЛЕН ХИТ ЗА ЕСЕН 2022: Одлично ја истакнува половината, затоа во него е УШТЕ ПОЗГОДНА!

Палтата со овој крој доминираат на модната сцена, а принцезата избрала токму такво! Принцот Вилијам и неговата поубава половина, Кејт Мидлтон, се придружија на толпата од над 20.000 фанови да им дадат поддршка на Бостон Селтикс на кошаркарски натпревар. Имено, омилениот пар на кралското семејство моментално е на американска турнеја, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ 23 ГОДИНИ ЖИВОТОТ ПОВТОРНО ГИ СПОИЛ: Се сакале и кога биле во брак со други луѓе

Се обиделе уште еднаш, не знаејќи каде тоа ќе ги одведе Грејс Миљакио (61) и Џон Херон (60) првпат се сретнале на забава во 1984 година, само неколку дена пред тој да се врати во родната Австралија. Сега тие ја споделуваат својата романтична љубовна приказна со „CNN Travel“. Грејс била …

Повеќе »

(ВИДЕО) Распродадени концерти и овации на американската турнеја на Владимир Четкар оваа есен

Од американската турнеја на Владимир Четкар останаа уште само две дестинации;На 30 Ноември тој ќе настапи во Black Cat Jazz Club, најпознатиот џез клуб во Сан Франциско a на 9. Декември во Вест Палм Бич, Флорида во прочуениот Нортон Музеј на Уметноста. Владимир Четкар на оваа турнеа досега настапи во …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛУЧАЈ – Жена избегала од гроб: Се скарала со сопругот, па жива ја закопал

„Мојот сопруг се обидува да ме убие“, вреснала жената, според судските документи Жена од државата Вашингтон, која наводно била закопана жива во шумата од нејзиниот отуѓен сопруг оваа недела, успеала да побегне на сигурно од плиткиот гроб. Заменикот на шерифот на округот Турстон пронашол вознемирена жена која се криела зад …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА – Математичар 14. пати добил на лотарија: „Ја најдов совршената формула“

Математичарот Стефан Мандел добил 14 пати на лотарија смислувајќи специфична формула за добивка која речиси секогаш носела успех. Кога живеел во Романија, Мандел смислил математичка формула и со неа освоил повеќе од десет џекпота. Во доцните 1950-ти, тој почнал да смислува како да излезе од длабоката сиромаштија. Тој утврдил дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО ОСТВАРИЛА АМЕРИКАНСКИОТ СОН – ЗА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ НАУЧИЛА АНГЛИСКИ, А СЕГА Е НАЈБАРАНА АКТЕРКА ВО ХОЛИВУД: Вака Ана де Армас станала Мерилин Монро

Ана де Армас многумина ја сметаат за една од најубавите актерки на денешницата, а го толкува ликот на познатата Мерлин Монро во новиот хит на Нетфликс „Blonde“. Со руса коса и лесна шминка, Армас неверојатно личи на познатата Мерилин. Ова е продолжение на нејзината позната кариера, пред тоа имаше улога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УЖАСОТ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ЌЕ СЕ РАЗМНОЖАТ БЛИСКИ РОДНИНИ: Овој филм со години е најгледан во Америка, а причината е чист ХОРОР

Семејството Витакер живее во Западна Вирџинија каде со децении инцестот се сметал за нормален. А ова видео ги покажува последиците од тоа Веќе пишувавме за најизопаченото семејство во историјата, Борџиите, но ваква приказна досега не сте слушнале: Било тоа во 2020. година кога Марк Лаит објавил документарно видео за семејството …

Повеќе »