Tag Archives: америка има талент

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ВРАТИЛА ВО ЕМИСИЈАТА – Каков борец! Нејзината приказна многумина инспирирала, а лекарите и дваат два проценти шанси да преживее!

Пејачката се бори со ракот на белите дробови, ‘рбетот и црниот дроб, а Џејн Марчевски се врати во шоуто и го израдува жирито на американското шоу со својот глас и неверојатна животна приказна Пејачката Џејн Марчевски (30) со уметничко име Nightbirde настапи на America’s Got Talent со авторската песна „Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката која го трогна светот со аудицијата:„Се повлекувам, борбата со ракот се влоши!“

30-годишна пејачка Џејн Марциевски, со уметничко име Nightbirde, која го допре жирито и гледачите на шоуто America’s Got Talent кога ја изведе својата оригинална песна It’s OK на сцената во јуни оваа година и раскажа за нејзината борба со ракот, објави на нејзиниот Инстаграм профил дека се повлекува од конкуренцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) 9. годишно девојче го восхитило познатиот продуцент Сајмон Кауел и добило Златно копче

Деветгодишно девојче по име Виктори ги воодушевило судиите на шоуто America’s Got Talent (Америка има талент). Виктори го извела „Валцерот на Јулија“ од операта „Ромео и Јулија“ и ги оставила сите присутни во салата во чудо. Таа дури успеала да го омекне и срцето на строгиот Сајмон Кауел кој одлучил …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ОПТИМИЗАМ, ТАЛЕНТ -ДЕВОЈКА СО АНГЕЛСКИ ГЛАС ГО РАСПЛАКАЛА ЦЕЛ СВЕТ; Џејн има само 2 проценти шанси да преживее – се бори со РАК, а никогаш не ја симнува насмевката!

Девојка по име Џејн се појави на американски музички натпревар и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ракот.На самиот почеток таа истакнала дека не работи и дека се бори против оваа злобна болест. „Имам 30 години. И дојдов сама. Не работам неколку години и се борам со рак”, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТКРИТИЕ НА „АМЕРИКА ИМА ТАЛЕНТ“: Оваа жена има 73. години а дури со 59. почнала да се бави со бодибилдинг!

Жозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73. години, а кога ќе ја погледнете, не би и дале ниту 55. И не само тоа, оваа жена започнала да се бави со боди-билдинг на 59-годишна возраст а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето. Учествувала во шоуто „Америка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лажно обвинет, одлежал 37. години затвор – сега е слободен и настапи на „Америка има талент“

Одлежал 37. години за дело кое не го сторил… „Да, ме затворија. Некој мораше да биде обвинет. Но јас знаев дека не сум го сторил тоа, не сум ја силувал девојката. Тие ме пикнаа в затвор, но јас не дозволив затворот да ми се пикне во главата“, вели Арчи Вилијамс. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слеп и аутистичен пејач го освоил американскиот Суперталент: Снимката многумина расплакала!

Младиот музичар кој е слеп и има аутизам во средата е прогласен за победник на ЕнБиСи-евото шоу „America’s Got Talent”, а неговиот емотивен настап во финалето воодушевил милиони гледачи. Коди Ли свирејќи на клавир ја испеал „You Are the Reason” со пејачката номинирана за Греми, Леона Луис. Вештото свирење на …

Повеќе »

Видео кое ќе ви го разубави денот: Слеп и аутистичен но со талент кој го занеме жирито!

Животот едно дава а друго одзема. Токму тоа може да се каже за младиот натпреварувач во „Америка има талент“… На бината излезе во придружба на својата мајка која го водеше за рака. Момчето во рака имаше стап за помош на слепи лица. „Тој е слеп и аутистичен. Неговиот живот доби …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Непредвидлив: Сајмон Кауел прво ја натажил па „ја шокирал“ пејачката со тешка животна приказна и и’ дал директен пласман во финалето!

„Ќе бидам искрен со тебе“, и рекол Сајмон Кауел на младата пејачка во шоуто „Америка има талент:Шампиони“. „Не ми се допадна баш се“, додал пред да земе драматична пауза и каже „Всушност, воодушевен сум“ и го притиснал златното копче кое натпреварувачката ја води директно во финале. Кени Оквич и нејзината …

Повеќе »