Tag Archives: ало ало

(ФОТО) ХЕР ФЛИК БИЛ ФРИК, НИКОЈ НЕ ГО ПОДНЕСУВАЛ: Глумецот за Нова година наполнил 66. години, а ДЕНЕС никој не би го препознал!

Актерот Ричард Гибсон, кој стана познат по улогата на гестаповецот Хер Флик во популарната серија „Ало, ало“, наполнил 66. години ноќта помеѓу 31. декември и 1. јануари. Гибсон е роден во Уганда, каде неговиот татко работел како државен службеник, а како дете пеел во црковниот хор во Лондонската катедрала. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Екипата на „Ало ало“ повторно на собир!

Популарната серија „Ако, ало“ ќе добие славна сина спомен табла… Оваа табла се поставува во Велика Британија на зградите во сеќавање на познатите личности кои живееле во неа или на битни настани. Друштвото на комичари на Велика Британија на 7. септември ќе открие табла, кога во Линфорд Хол ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Минале 36. години од почетокот на прикажувањето на култната серија: Еве како Хер Флик и Хелга изгледаат денес!

Минале 36. години од почетокот на прикажувањето на британската култна серија „Ало, ало“, а ѕвездите од серијата сеуште се дружат со фановите. „Хер Ото Флик и Хелга, денес пиеме чај со фановите на серијата“, напишал покрај фотографијата со Ким Хартман и Ричард Гибсон на Твитер Џон Чалис, познат и како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трагична животна приказна на Рене од „Ало, ало“

Пред точно една година почина британскиот актер Гордон Кеј кој се прослави со улогата на Рене во култната серија „Ало, ало“. Она што малкумина го знаат е дека актерот страдал од тежок облик на деменција и дека во своите последни денови не препознавал никој од блиските и пријателите. „Не препознаваше …

Повеќе »