Tag Archives: алергија

(Рецепт) Ослободете се од алергијата на ПРИРОДЕН НАЧИН: Чајна мешавина против АМБРОЗИЈА!

Ако имате проблеми со алергија на амброзија, подгответе го овој медицински напиток. За подготовка на мешавина од чај ви требаат: Коприва 20 гр Ајдучка трева 20 г. Добричица 20 гр Руса трева 20 г. Тегавец 20 гр Зова 20 г. Истурете една лажица од оваа мешавина од билки во чаша …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЖОК ЖИВОТ: „20. години од дома не излегувам без маска“

Жената која е алергична на УВ зраци 20. години не излегла од дома без нејзината заштитна НАСА маска. Фатима Газауи имала две години кога нејзините родители забележале дека има бројни пеги на кожата. Ја однеле на лекар и и дијагностицирале xeroderma pigmentosum. Кожата на луѓето кои ја имаат оваа болест …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отишла кај дечко кого го нашла на Тиндер, три часа подоцна завршиле во Брза помош!

Ако 22-годишната Самара Хнаин и 23-годишниот Чарлс Харис еден ден се венчаат, тие ќе имаат навистина посебна приказна за своите внуци за тоа како се запознале и како изгледал нивниот прв состанок. Обајцата живеат во Австралија, а неодамна се запознале преку Тиндер. “Бидсејќи се’ беше затворено, Самара едноставно дојде во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОЧЕКУВАНА БОЛЕСТ ЗА ПОЗНАТАТА ГЛУМИЦА – Не знае што и се случува: „Пред 2. месеци кога се разбудив доживеав ШОК!“

Кристен Бел ја дознала шокантната вест за нејзиното здравје кога нејзиниот лекар и рекол дека се разболела од целијаклија. „Се разбудив пред два месеци и дознав дека постои оваа болест. Не знам што се случува“, рекла Кристен. Таа побарала помош од хомеопатски лекар што работи на спој на источна и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Скоро умрев“:Главата и се „удвоила“ поради нешто што жените често го прават!

„Ја обоив косата а потоа главата почна да ми расте, наскоро бев на раб на животот, поради една хемикалија во боите за коса“, ја започнала својата приказна Естел, 19. годишна студентка од Париз. Таа доживеала тешка алергиска реакција на бојата за коса која ја купила во супермаркет, а фотографијата која …

Повеќе »

Готов сендвич за смрт: Ќерка на милионер умрела на лет од алергиска реакција

Средношколката од Фулам внимателно ги проверила состојките пред купување, бидејќи знае дека е алергична, но овојпат сусамот, на кој била алергична, не бил наведен во декларацијата бидејќи бил состојка која се печела во самото печиво… Англискиот милионер и бизнисмен Надим Еднан – Лапероус, основач на компанијата „WOW toys“, бара одговори …

Повеќе »

(ФОТО) Татко и и’ направил палачинки и додал една состојка: После првиот залак посинела а срцето престанало да и работи!

Наиника Тику (9) за појадок посакала палачинки, а нејзините родители и’ не наслутувале дека тие ќе бидат кобни за нејзиниот живот. Палачинките морале да бидат подготвени на посебен начин бидејќи тоа девојче било алергично на млечни производи, и тука немало проблеми бидејќи татко и вече знаел како треба да подготви …

Повеќе »