Tag Archives: александар зверев

(ФОТО) Четвртиот тенисер во светот: „Никој не може да се спореди со Ѓоковиќ, тој е најголемиот на сите времиња!“

Германскиот тенисер Александар Зверев е убеден дека Новак Ѓоковиќ в недела ќе стигне до календарскиот грен слем. Србинот се пласираше во финалето на УС Опен откако во пет сета по голема борба го победи Германецот со 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2. „Тоа беше голема борба. Малку сум разочаран од начинот …

Повеќе »

(ФОТО) ЛОИ: Зверев се распадна по освојувањето на златото

Александар Зверев, руски тенисер кој игра под германско знаме, го победи Карен Хачанов со 6:3, 6:1 во финалето на Олимписките игри. Во полуфиналето, Зверев сензационално сврте против Новак Ѓоковиќ, а потоа следеше меч за злато, во кој немаше дилема. Зверев „пукаше“ од самодоверба, ваква можност не се пропушта, па стигна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зверев го елиминира Надал во Мадрид!

Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Рафаел Надал со 2-0 во сетови и се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Мадрид. Зверев, шести на АТП-листата, славеше против вториот играч во светот и прв фаворит во главниот град на Шпанија со 6:4, 6:4 за еден час и 46 минути. Во борбата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Земјотрес среде тениски меч – се треселе камерите!

Александар Зверев го победи Доминик Кепфер со 6:4, 7:6 (5), а во средината на еден гем, земјотресот го стресе Акапулко. На почетокот на вториот сет при резултат 40:15 за Кепфер земјотрес го погоди овој град! Земјата се тресела, а камерата почнала да се тресе на среде преносот. Сепак, тенисерите продолжија …

Повеќе »

(ФОТО) Уште еден подвиг: Ѓоковиќ преку Зверев до полуфинале на Австралија Опен

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен! Новак беше подобар од Германецот, Александар Зверев во четвртфиналето 6:7, 6:2, 6:4, 7:6. Новак славеше по три часа и 34 минути игра. Првиот тенисер на светот ќе игра во 39-то полуфинале на Грен слем, деветто во Мелбурн. …

Повеќе »

(ФОТО) Сериозни обвинувања: „Саша сакаше да му загуши со перница!“

Германскиот тенисер Александар Зверев е обвинет за злоставување од неговата поранешна девојка Олга Шарипова. Шарипова најпрво на својот Инстаграм профил го открила тешкиот период низ кој поминувала, но не го именувала Зверева. Сепак, нешто подоцна ја контактирале од Championat.ru. Во разговорот за тој портал таа потврдила дека доживеала непријатни сцени …

Повеќе »

(ФОТО) Трудната манекенка не сака да го дели старателството со тениската ѕвезда: „Не доаѓа предвид!“

Германската тениска ѕвезда Александар Зверев наскоро ќе стане татко, пишува Bild. Така барем тврди неговата поранешна девојка (27) во едно неодамнешно интервју. „Јас сум бремена 20. недела и чекам бебе со Алекс“, рекла таа. Но, во моментов седмиот тенисер во светот и моделот не се заедно затоа што раскинале во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Размазениот Зверев фатен на дневна журка како ја прекршува САМОИЗОЛАЦИЈАТА!

Александар Зверев, третиот тенисер во светот, шокирал со неговиот последен потег што излезе во јавноста. Последниве две недели го гледавме Зверев како поминува време во Белград, а потоа и во Задар. Го видовме како игра фудбал, кошарка или поминува време во клубови, но тогаш се сметаше дека опасноста од вирусот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АТП МАСТЕРС ЛОНДОН: Циципас ќе го победи Федерер, а Зверев Тим: Или пак не?

Во 02 арената во лондон денес се играат полуфиналните пресметки, а новинарите на Спорт клуб дале две храбри прогнози. За разлика од некои претходни години, кога играчите се изморени од напорната сезона и не беа доволно подготвени, сега сите четворица работат напорно за да ни дадат најдобри натпревари, и драматични. …

Повеќе »