Tag Archives: алехандра

(ФОТО) РИЧАРД ГИР Е ВИСТИНСКИ СРЕЌНИК – 34. години е помлада од него: „Тој е мој херој од стварниот живот!“

Холивудскиот актер Ричард Гир (71) е среќен во третиот брак со 34. години помладата Алехандра Силва, со која во 2019. година го доби синот Александер. Актерот, кој ги воодушеви жените со улоги во романтични филмови како „Офицер и господин“ и „Убава жена“, беше во брак двапати, со Синди Крафорд од …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир добил син пет месеци пред неговиот 70. роденден

Во септември минатата година брачниот пар ја објави среќната вест дека го чекаат првото заедничко бебе, иако на славниот глумец, ниту на неговата сопруга тоа не им е прво дете. Гир веќе го има синот Хомер… Холивудскиот глумец Ричард Гир (69) само неколку месеци пред неговиот 70. роденден станал татко …

Повеќе »

(ФОТО) Далај Лама го благословил бебето на Ричард Гир и 34. помладата Алехандра!

Децении наназад Ричард Гир (69) ги протежира вредностите на будизмот а е близок пријател со својот духовен водач, Далај Лама. Секако, со Лама разговарал и за своето второ дете кое го очекува неговата сопруга Алехандра (35). View this post on Instagram Y la #felicidad es esto, un paseo por una …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската легенда се жени со 34. години помлада девојка!

Своевремено бил женет со преубавата Синди Крфорд но бракот траел само две години… Седокосиот заводник денес има 68. години. Веќе ви е јасно дека станува збор за глумецот Ричард Гир, кралот на американските романтични комедии кој досега љубел бројни убавици.Најпозната,секако, била Синди Крафорд која и ден денес е една од …

Повеќе »