Tag Archives: алана

(ФОТО) ЉУБОВ – РАЗДЕЛЕНИ НО СО ЕМОТИВНИ ПОРАКИ: Ќерката на Кристиано и Џорџина наполни 3. години!

Како што е познато познатиот фудбалер е татко на 4 деца… Три му родија сурогат мајки (Кристиано јуниор, и близнаците Ева и Матео), а само Џорџина е биолошка мајка на нивната ќерка Алана која пред еден ден наполни три години… Очигледно е дека поради состојбата и обврските на Кристиано, со …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо објавил фотографија од ќерките и ги разнежнил фановите: „Се вљубувам секогаш кога ќе ги видам“

Бројни обожаватели признале дека „се растопиле“ на овој призор… Познатиот фудбалер Кристиано Роналдо на Инстаграм објави фотографија од своите ќерки Алана и Ева Марија. View this post on Instagram Moments 💖 #staysafe A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Apr 29, 2020 at 9:51am PDT „Се вљубувам секогаш кога …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо живее бајка па во тој стил го прославил и вториот роденден на ќерката Алана!

ТЕМАТСКИТЕ детски родендени се сè почеста појава, а за нивната популарност најзаслужни се познатите личности. Затоа и не изненадува што Кристиано Роналдо го прослави и вториот роденден на својата ќерка Алана Мартина на ист начин.Згора на тоа, се чини дека неговата вереница Георгина Родригез е исто така за вљубена во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојката на Кристиано Роналдо повторно покажала фантастична фигура – само два месеци по породувањето!

Откако станала девојка и свршеница на најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо, Георгина Родригез е вистинска миленичка на јавноста. Колку е популарна покажуваат и бројките на Инстаграм каде собрала повеќе од 3,2 милиони следбеници. Нејзината последна снимка ја прегледале скоро три милиони луѓе. На неа Георгина покажува фантастична фигура ниту …

Повеќе »