Tag Archives: ал пачино

(ФОТО) Ал Пачино паднал на црвениот тепих на Бафта!

Познатиот холивудски актер кој беше номиниран за најдобра машка споредна улога, за своето остварување во филмот „Ирецот“ на Мартин Скорцесе имал непријатнопст на црвениот тепих… Позирајќи пред собраните фоторепортери и поздравувајќи ги присутните Ал Пачино се сопнал и паднал. Секако, сето тоа било забележано од присутните фотографи. Но, се чини …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред светската премиера на “The Irishman” на „Нетфликс“: „Де Ниро и Ал Пачино имаат волшебен однос!“

Ал Пачино и Роберто Де Ниро имаат волшебна врска, според култниот режисер Мартин Скорсезе, само неколку дена пред објавувањето на неговиот последен филм, Ирецот, каде легендарното актерско дуо е на сцена. „Она што се гледа на филмот е односот на актерите, како и нивното пријателство кое трае 40. или 45. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиера на „Ирец“ во Њујорк: Де Ниро, со помош на технологијата се подмладил, и игра улога на 34. годишник

Филмот го чинел Нетфликс 160. милиони долари, а Џо Пеши се вратил од пензија. На стриминг сервисот ќе биде достапен од 27. ноември… Трејлерот за филмот „Ирец“ (The Irishman),долго очекуваниот филм на Мартин Скорцесе (76) летоска ги развеселил сите филмофили, а премиерно, во петокот, бил прикажан на Њујоршкиот филмски фестивал. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конечно пристигна првиот трејлер за “The Irishman”: Де Ниро, Пачино и Пеши во новиот филм на Скорсезе

Скорсезе со помош на Нетфликс конечно ја реализирал својата идеја. Френк Ширан, кој го толкува Де Ниро, извршува “валкани” работи за мафијата и, судејќи по сè, учествува во убиството на Џими Хофа, кој го глуми Ал Пачино. Низ целиот трејлер се прикажуваат сцените на убиства кои Ширан ги извршувал за …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе снима додека е жив и нема да се ожени!

Некогашното срамежливо момче од Бронкс, кој се прославил со улогата на Дон Корлеоне во филмот „Кум“, го одбележал 79. роденден не менувајќи ги животните принципи. Ќе снима додека е жив и никогаш нема да се ожени. Оваа година ќе биде во знакот на Ал Пачино. Неуморната холивудска ѕвезда која на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДиКаприо, Бред Пит и Марго Роби: Погледнете го првиот трејлер за новиот филм на Тарантино

„Било еднаш во Холивуд“ е деветти филм на славниот Квантин Тарантино, познат по бројните успешници настанати под неговата режисерска палка (Пеколен шунд, Џеки Браун, „Убиј го Бил 1 и 2, Отпорен на смрт, Немилосрдни гадови, Одбегнатиот Данго, Омрзнатите осуммина, Reservoir Dogs). На сценариото на овој филм Тарантино работел полни пет …

Повеќе »

(ФОТО) Ал Пачино вљубен на 79. години: Срцето „му го украла“ двојно помлада глумица

Американскиот глумец Ал Пачино неодамна ја прекинал врската со Лусила Сола, но среќата ја пронашол во нова жена, која е двојно помлада од него… Ал Пачино „впловил“ во емотивна врска со израелската глумица Митал Дохан, а после шпекулациите во медиумите биле снимени од фоторепортери во Лос Ангелес. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудска сапуница: Леонардо ДиКаприо ја љуби ќерката (20) на девојката на Ал Пачино

Леонардо ДиКаприо празниците ги минал со својата нова девојка, 23. години помладата аргентинска манекенка и глумица Камила Мороне Леонардо ДиКаприо (43) веќе некое време, се шушка, ја љуби Аргентинката Камила Мороне (20). Двојката празниците ги минале во скијашки ресорт, каде Камила направила и неколку селфи. Освен Божик, заедно ја дочекале …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали од снимањето на филмот „The Irishman”: Роберт ДеНиро во необични чевли

Роберт ДеНиро и Ал Пачино се двете имиња кои сигурно мораат да се појават во секоја дискусија за најдобрите глумци на сите времиња. Но, откако се објавени новите детали за снимањето на филмот „The Irishman” најмногу се зборува за чевлите на ДеНиро. Во идниот фил на Мартин Скорцезе, „The Irishman”, …

Повеќе »