Tag Archives: актерка

(ВИДЕО+ФОТО) ДОКТОРКА ИСТЕПАЛА ПЕЈАЧКА КОЈА ДОШЛА ДА ГИ „КОРЕГИРА“ УСНИТЕ: Девојката настрадала, лицето и е со лузни а претрпела и потрес на мозокот – а се бидејќи „ја фатила“ докторката со нелегална супстанца!

Валентина Сидорова, руска пејачка и актерка, објавила видео, на Интернет, на кое се гледа нејзиното крваво лице, за кое вели дека е нападната од доктор Олесија Соколан за време на операцијата за корекција на усните. На снимката, Валентина, која има 20 години, тврди дека се лекува во московска болница поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа: Автомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот. Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.   Во видеото објавено …

Повеќе »

Почина актерката Мушереф Прекиќ Лозана – Мишка

На ден 29.03.2019 (петок) на 85 години почина актерката Мушереф Прекиќ Лозана – Мишка (18.08.1933-29.03.2019), доајенката на македонскиот театар. Таа во театарот на народностите во Скопје работеше во текот на целиот свој професионален живот, од 1955 до 1991 година, кога замина во пензија. Улогите (над 100 различни улоги) во 40 …

Повеќе »

(ФОТО) Весна Петрушевска ја откри својата нова љубов: Ова е мажот кој и го украде срцето!

„Еве, ексклузивно ќе ви откријам дека имам партнер, заедно сме многу кратко, но среќна сум и задоволна…“ Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска неодамна откри дека по долго време повторно е заљубена и не е „сингл“. Но деталите не ги откриваше, од причина, како што самата рече, да не ја урочат. …

Повеќе »

(ФОТО) Почина актерската легенда Љупка Џундева:Тивка и впечатлива и’ на сцената и во животот!

Макар што зад себе има повеќе од пет децении континуиран стаж (дебитирала 1951), оваа рафинирана актерка успеала целосно да ги сочува грацилноста, искреноста и убавината, со која ги збогатувала и продолжува да ги збогатува сите свои креации, реализирани во апсолутно сите македонски медиуми (театар, радио, телевизија, филм). Тетараската актерска легенда, …

Повеќе »

Се јавила деветтата жртва на Вајнстајн: „Насилно ми влезе во собата и ме силуваше“

После доделувањето отишла на забава на која го запознала Вајнштајн. Во разговорот споменала дека ќе се смести во Сандерсон хотел. Продуцентот ја изненадил и и’ се појавил на вратата… Натасиа Малте (43) го обвинила холивудскиот предатор Харви Вајнштајн (65) за сексуално злоставувње. Глумицата позната по филмовите „Електра“ и „Куќата на …

Повеќе »

Шок и неверување: Позната актерка ненадејно починала на 39. години

Популарната актерка ненадејно починала во 39. година од животот. Мелани Хјуз, ѕвездата на сериите „Coronation street” и „Cold Feet“оставила зад себе тригодишен син.Прв кој дознал за нејзината смрт бил сопругот кој ја пронашол. Сопругот Рик е во длабок шок со оглед на тоа што Мелани немала никакви здравствени проблеми. Синот, …

Повеќе »