Tag Archives: актерка

Починала актерката Мира Фурлан

Починала на 65-годишна возраст. Таа, наводно, починала во средата, 20. јануари. Веста за нејзината смрт е објавена и на нејзиниот профил на Твитер. pic.twitter.com/uVlatjUocZ — Mira Furlan (@FurlanMira) January 22, 2021 Мира Фурлан е родена во Загреб во 1955 година, а живее во Америка од 1991. година. Својата кариера ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриваме која е приватно Благородна, гостинката што го „запали“ Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак

Обожавателите на ситкомот „Преспав“ имаа можност во најновата епизода да ја запознаат Благородна – односно, македонската актерка Драгана Левенска… Во најновата 11. епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации кои ги предизвика гостинката Благородна или актерката Драгана Левенска. Благородна се …

Повеќе »

Починала глумицата која ја викале „кралица на техниколорот“

Актерската ѕвездата од сребрениот екран, Ронда Флеминг, позната како „кралица на техниколорот“ благодарение на нејзината впечатлива црвена коса и светли очи, починала во средата во Санта Моника, Калифорнија. Нејзината смрт ја потврдил нејзиниот секретар. Флеминг починала на 97. годишна возраст. Причината за смртта не била прецизирана. Флеминг глумеше во над …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕРАЗЈАСНЕТИ ОКОЛНОСТИ НА СМРТТА – Глумицата од најпознатиот хорор филм пронајдена мртва во својот стан: Се сомневаат на самоубиство!

Јапонската актерка Јуко Такеучи (40), sвездата на легендарниот хорор филм „Круг“, била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Токио. Полицијата започнала истрага, а според извештаите во медиумите, постои сомневање дека оваа наградувана актерка, мајка на две деца, најверојатно извршила самоубиство. Телото на актерката го пронашол нејзиниот сопруг, исто така актер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЗ ОПУШТАЊЕ ВО КАРАНТИН – Глумицата Кајли Куоко покажала како изгледа домашниот тренинг со сестрата Бријана

Актерката Кејли Куоко не дозволила да се опушти во карантин и да не биде корисна, па решила да помине времето тренирајќи. Во новиот пост на Инстаграм им покажала на обожавателите како изгледа нејзиниот тренинг дома со нејзината сестра Брајан Куоко. „Голем дел од карантинот беше за одржување на формата и …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА КАСАНДРА? Кораима Торес го покажала стомакот! Погледнете го нејзиното совршено тело – на прагот на шестата деценија!

Кораима позирала на карпест гребен во костум за капење што ја истакнува нејзината совршена линија, обликувани и затегнати нозе и „плочки“ на стомакот… Пред некое време напишавме за тоа како изгледа, некогаш, миленичка на нашата публика, актерката Кораима Торес, која сите ја знаеме најдобро од нејзината улога во култната серија …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

СУДБИНИ – Ѕвездата од филмот „Оркански висови“, Хилари Хант починала од коронавирус

Нејзиниот внук тажната вест ја објавил на Фејсбук… Актерката Хилари Хит, sвезда на филмот „Оркански висови“, кој е базиран на романот на Емили Бронте, починала на 74. годишна возраст од коронавирус. Британската актерка починала седум дена откако била тестирана за позитивна за коронавирус. Нејзиниот внук тажната вест ја објавил на …

Повеќе »

(ФОТО) ИКОНАТА НА ФРАНЦУСКИОТ ФИЛМ – КЕТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА: Состојбата и била критична!

Француската глумица Кетрин Денев (76) била примена во една болница во Париз, по тешката ноќ со болки. Нејзината здравствена состојба, како што јавуваат француските медиуми, е сериозно загрозена. Кетрин Денев станала ѕвезда во 60. години на минатиот век, а глумицата е олицетворение на духот и стилот на Франција.

Повеќе »