Tag Archives: академија

Започнува ВАДА – првата академија за улични танци која ќе донесе светски предавачи од САД во нашата земја!

Американската Амабсада во С.Македонија и Битрикс Културен Центар креатори на голем и значаен пионерски проект во урбаните танци! Од 21.02.2021 започна проектот ВАДА – Виртуелна Американска Танцова Академија во креација на координаторката Ивана Балабанова од Битрикс Културно-уметнички Центар и Американската Амбасада во С.Македонија, а во кој како партнери се јавуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавила последната снимка на Коби: Ден пред смртта Брајант бил со децата на академијата!

На социјалните мрежи се појавила снимка за која многумина велат дека е последната снимка на легендарниот ас. Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, загина во хелихоптерска несреќа со ќерката Џиџи и уште други седум лица. Од ден во ден се појавуваат нови информции за сето тоа, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСКИ РЕПОРТЕР ПОСЕТИЛ КУЌА ВО КОЈА ВЕРУВАЛ ДЕКА ЖИВЕЕ СЕМЕЈСТВО КОЕ ЈА УРНАЛО МОСКВА: Еве што се’ чудно забележале соседите во близина на домот на Олег Смоленков – некои мистерии сеуште не се јасни!

Репортер на RIA новости го посетил гратчето Стафорд во САД во кое живее семејството на Олег Смоленков, за кого се тврди дека е американски шпион. Семејството Смоленков со молневита брзина го напуштила домот кога забележале дека во нивна близина се појавуваат новинари, дознал од соседот Грег Тали, кој живее во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралска палата за „кралот на земјата“: Рафаел Надал ужива во вилата на Мајорка!

Семејството Надал води потекло од 13. век и тоа на островот Мајорка… Познатиот тенисер никогаш не ги открил своите корени, но повеќе од јасно е дека на целиот остров има само едно презиме Надал и тоа она кое е директно поврзано со неговиот татко Себастијан и чичко му, а понатаму …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Големото срце на Рафа: За настраданите во поплавата ги отворил вратите на својата тениска Академија!

Островот Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. За само неколкку часови наврнале големи количества дожд што предизвикало поплави. Рафа кој е роден блиску до поплавениот град, Сан Лоренцо, веднаш потрчал да помогне, но направил и нешто повеќе… За настраданите во поплавата ги …

Повеќе »

Нова iOS Академија за програмирање на Семос Едукација и CodeWell

Започни нова кариера, научи како да создаваш iOS апликации преку 20 неделната iOS Академија! Новата iOS Академија е наменета за лица кои сакаат да навлезат во областа на iOS програмирањето и да станат iOS програмери. Со помош на оваа програма организирана од Семос Едукација и CodeWell, сите слушатели за краток …

Повеќе »