Tag Archives: аеродром

(ВИДЕО) ЗМИЈА НА АЕРОДРОМ: Пронајдена огромна боа во чанта на патник, а причината зошто ја ставил таму ги ОСТАВИЛ СИТЕ БЕЗ ТЕКСТ

Боа долга 4 метри за малку ќе станела „слеп патник“… Огромна змија за малку ќе влезеше во авион на Флорида кога обезбедувањето на аеродромот ја нашло во патничкиот багаж. Кога вработените во безбедносниот скенер го виделе овој голем влекач во торба на меѓународниот аеродром во Тампа, останале запрепастени, пренесува USA …

Повеќе »

(ФОТО) Сопственикот го доставил багажот на преглед, персоналот на аеродромот бил шокиран од содржината на ранецот

ТОКМУ како и сите патници, неидентификуваниот маж морал да помине низ системот за скрининг со рачниот багаж пред да се качи во авионот. Вработените на аеродромот Медисон забележале неочекуван натрапник во ранецот на мажот. Скенерот за багаж покажал куче скриено во ранец. Фотографиите кои ги направиле ги објавиле и на …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е БАШ РЕТКО – Полицајците шокирани од она што го нашле во куфер на аеродром: Чудо е што преживеала

Персоналот на аеродромот во Њујорк останал збунет, а потоа шокиран од содржината на еден куфер кога се појавила рендгенската слика. На снимката се виделе шишиња, чаши за вино, пар апостолки и нешто што ги збунило сите – призор на мачка во природна големина. Се покажало дека е вистинска мачка. Жива …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРАДИ ПОЧИНАТОТО МОМЧЕ БИЛА ЗАДРЖАНА НА АЕРОДРОМ КАКО КРИМИНАЛЕЦ: Обезбедувањето открило нешто ЧУДНО и сите се згрозиле кога виделе што е тоа

Австралиска студентка по право била фатена како поминува низ обезбедувањето на аеродромот со пепелта на нејзиното мртво момче скриена во секс играчка што ја носела во тоа време, рекла таа во вирално видео на TikTok. Сара Батон (23) се подготвувала да се качи на лет во Обединетите Арапски Емирати додека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на кралицата Елизабета Втора со еден гест ја воодушевила јавноста за време на нејзиното појавување во јавноста

Принцезата Ана, ќерка на покојната кралица Елизабета и принцот Филип, ја воодушеви јавноста со гестот додека била на аеродромот ЏФК во Њујорк. 72-годишната принцеза пристигна на аеродромот за да фати лет за Лондон по претходен престој во САД. Во таа прилика била забележана како сама го носи сопствен багаж, што …

Повеќе »

(ФОТО) Приказната за човекот според кој е создаден филмот „Терминал“: 18. години живеел на аеродром

Зад филмот се крие вистинската приказна за Мехран НасериДали се сеќавате на американскиот филм „Терминал“ од 2004. година, во кој Том Хенкс глуми источноевропеец кој заглавува на аеродромот Џон Ф. Кенеди (ЏФК) во Њујорк откако му бил забранет влез во Соединетите држави?Па, некои од дејствијата во филмот се делумно вистинити …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли во пижами на аеродром: Го следела најновиот тренд 

Анџелина Џоли може да изнесе секаков стил Изгледа дека Анџелина Џоли директно од кревет тргнала на аеродром. Познатата холивудска актерка се упатила на ран лет во најлежерната облека која потполно одговара на пижами. Анџелина е фотографирана како пристигнува на аеродромот Хитроу во Лондон во свилен комплет кој личи на свилени …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарите ја изнервирале Наоми Кембел – доживеала инцидент во Софија и ги обвинила: „Расисти“

Поранешната најплатена манекенка во светот, Наоми Кембел, доживеала непријатно искуство на аеродромот во Софија, Бугарија. Имено, познатата манекенка била замолена од вработена да тргне на страна за да ја прегледа одделно. Наоми престојувала во Бугарија поради модните снимања, а смета дека причината за нејзиното издвојување е расизмот. Странските медиуми цитираат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка го влечела синот на поводник низ аеродромот и ги поделила луѓето

МАЈКА која влече мало дете на поводник низ аеродромот го поделил интернет и предизвикала дебата. Контроверзното видео беше објавено на TikTok и собра милиони прегледи и илјадници коментари. „Тешко е да го напуштиш Канкун… Те разбирам пријателе“, пишува во описот на видеото во кое жена го влече својот син на …

Повеќе »