Tag Archives: адвокатка

ТАЖНА ВЕСТ: Почина адвокатката Јулијана Неделковска, беше многу млада и успешна

Со неизмерна тага денес ја испративме кон вечен мир и спокој нашата драга другарка и колешка Јулијана, информираа денеска од „Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери“. „Јуле се грижеше за сите нас со цело свое битие и донесе радост и среќа на многумина. За жал, ние повеќе не можеме да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дала отказ и за 15.000 долари создала совршен дом со кој може што сака!

Бившата адвокатка Лиза Џекобс од Остин во Тексас се откажала од успешната кариера и ја продала куќата откако нејзината мајка умрела од рак на града. Одлучила остатокот од својот живот да го мине на пат, истражувајќи се што постои околу нас. Откако дала отказ во 2014. година, Лиса основала компанија …

Повеќе »

(ФОТО) Се вратила во голем стил: Амал Клуни воодушевила во ретро креација!

Амал добила шанса прва да носи модел од најновата колекција на позната креторка. Ексклузивност која им е овозможена на малкумина избрани! После една малку подолга деловна, јавна пауза, убавата Амал се вратила на своите обврски – секако во голем стил. На јавна расправа, одржана во петокот во градот Сан Хозе …

Повеќе »