Tag Archives: адвокати

(ФОТО) Сагата за Анџелина Џоли и Бред Пит продолжува, а вклучен е и ФБИ

Пит е обвинет дека својата поранешна сопруга и нивните деца ги полил со црвено вино и пиво, а потоа ги нападнал во авион. Анџелина Џоли чека клучен извештај од ФБИ во врска со овој конфликт. Очигледно нема примирје во шестгодишната битка меѓу актерката Анџелина Џоли и поранешниот сопруг Бред Пит, …

Повеќе »

Адвокатите на Бред Пит одговориле на обвинувањата дека актерот ја малтретирал Анџелина Џоли и нивните деца

Адвокатскиот тим на Бред Пит се огласил во врска со тврдењата дека актерот физички ја малтретирал поранешната сопруга Анџелина Џоли и нивните деца. Адвокатот што го застапува рекол дека „од првиот ден сноси одговорност за своите постапки, но нема намера да признае нешто што не направил“. „Тој беше цел на …

Повеќе »

(ФОТО) Крај на една бајка – Жизел Бундхен и Том Брејди се разведуваат: „Тој треба да си ја следи среќата“

Како што потврдиле извори за Page Six, Жизел Бундхен и Том Брејди не успеале да ги надминат разликите и ангажирале адвокати за да започнат постапка за развод. Веќе некое време се шушка дека на бракот на еден од најгламурозните парови не му цветаат рози и дека е можно да дојде …

Повеќе »

(ФОТО) Пике повеќе не ја крие љубовницата, а Шакира му подготвува „пеколна“ одмазда

Шпанските медиуми го открија идентитетот на девојката која е виновна за раскинувањето на една од најголемите љубови во фудбалскиот и музичкиот свет, а ја најавуваат и борбата на сега веќе бившата двојка за старателството над двата сина. Ако е точно она што го пишува таблоидот Informalia, љубовницата на Жерар Пике, …

Повеќе »

СУДЕЊЕТО НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Рочиштето заврши, се знае кога ќе се донесе одлуката!

Вечер на одлука е пред нас. Сите погледи на спортскиот свет се вперени во Мелбурн, каде ноќеска Новак Ѓоковиќ го одигра вториот сет против Австралија. Првиот го доби против судот, а го чека тај-брејк против Федералниот суд на Австралија и министерот за имиграција Хок. Novak Djokovic v Minister for Immigration: …

Повеќе »

ГОЛЕМ ТРИУМФ НА АДВОКАТИТЕ НА НОВАК: Министерот Хок сега ништо не му може!

Судењето на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е закажано за в сабота во 23.30 часот (по средноевропско време), а веќе може да се каже дека неговиот адвокатски тим остварил „мала победа“.Тие на подготвителното рочиште за случајот „Новак Ѓоковиќ против министерот за имиграција“ побарале процесот пред Федералниот суд да го води совет …

Повеќе »

СЛУЧАЈ НОВАК ЃОКОВИЌ – Специјалист за имиграциски права: Постојат три клучни прашања

Абул Ризви, австралиски експерт за имиграциски права, истакнува дека Новак Ѓоковиќ може да изнесе соодветни аргументи пред судот по три основи и на тој начин да ја сврти целата ситуација во своја полза. Новак беше спречен да влезе во Австралија поради наводно некомплетна документација во врска со медицинското ослободување од …

Повеќе »

(ФОТО) Нови докази за силувањето: Роналдо им признал на адвокатите дека Мајорга неколку пати му рекла „НЕ“

Пред неполн месец се појавиле документи, меилови, во кои Кристиано Роналдо на своите адвокати детално им го опишал силувањето на Кетрин Мајорга, од кои се гледа дека таа неколку пати му рекла „не“… Кристиано Роналдо е во сериозна неволја, откако Американката Кетрин Мајорага го обвини за силување, а најновите докази …

Повеќе »

Холивуд го тресе нов скандал: Познат оскаровец силувач – секс за улога!

Клопчето се одвиткува…Откривањето на Харви Вајнстајн е само почеток. Тоа е првиот од многуте скандали кои ќе го потресат Холивуд, говорат ’инсајдери’ од забавната индустрија… Неименувана телевизиска новинарка тврди дека еден оскаровец сексуално злоставувал на неа блиско лице. Не сакала да го открие името на глумецот, како ниту името на …

Повеќе »