Tag Archives: 91. година

ВО 91. ГОДИНА – Почина легендарниот југословенски водител Саша Залепугин

Легендарниот југословенски ТВ водител Саша Залепугин почина на 91-годишна возраст. Новинарот и уредник на култното „Неделно попладне“ доживеа мозочен удар кон средината на октомври и беше во индуцирана кома. Тажната вест за смртта на легендарниот водител ја потврди неговата сопруга Тихана Харапин Залепугин на Фејсбук. „Збогум љубов моја, чекај ме“, …

Повеќе »

(ФОТО) КАРМЕН ДЕЛ’ОРЕФИС – Најстарата манекенка на светот (91) им пркоси на годините: За снимањето позирала полугола

Најстарата манекенка на светот Кармен Дел’Орефис на 91-годишна возраст позирала полугола за магазинот New You. За Кармен Дел’Орефис годините навистина се само бројка. Со 91. година, сребрената убавица е најстариот модел на светот кој сè уште работи. Овој месец таа ја дели насловната страница на списанието New You со 69-годишната …

Повеќе »

Починал францускиот актер Жан-Луј Трентинијан

Жан Луј Трентинијан, еден од најголемите француски филмски актери, кој ја воодушевуваше публиката во својата шеесетгодишна кариера, починал на 91-годишна возраст. Веста ја потврдило и неговото семејство. Сопругата на Жан Луј Трентинијан ја потврдила смртта на актерот во изјава испратена од неговиот агент до агенцијата АФП. Се вели дека славниот …

Повеќе »

Починал италијанскиот моден дизајнер Нино Черути

ИТАЛИЈАНСКИОТ моден дизајнер Нино Черути починал на 91-годишна возраст, дозна AFP од извор во модната индустрија во саботата вечерта, потврдувајќи ја веста објавена во италијанските медиуми. Тој починал во болница во Верчели, во Пиемонт, во северозападна Италија, каде што бил примен на операција на колкот, пишува на својата веб-страница весникот …

Повеќе »

Починал глумецот Ед Аснер: Ќе го памтиме по многу улоги, а внесе душа и на познат лик од цртан филм

Легендарниот актер Ед Аснер, кој се прослави со улогите во ситкомот „The Mary Tyler Moore Show“ и филмовите Елф и „Горе“, почина на 91 -годишна возраст, потврди неговото семејство на Твитер. „Жал ни е да ве известиме дека нашиот сакан татко почина мирно утрово. Не можеме со зборови да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Е, ОВА Е БИЗНИС: Најстарата (91) инфлуенсерка на светот за една објава на Инстаграм заработува 8.000 евра

Кога ќе го слушнете поимот инфлуенсер, особено кога станува збор за Инстаграм, сигурно ќе помислите на една млада личност, која изгледа како една од најпопуларните светски sвезди. Сепак, Хелен Рут Елам (91), позната на Инстаграм како Беди Винкл, докажува дека тоа не е правило. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕУНИШТИВ: Клинт Иствуд во новиот филм режира и глуми!

Филмот во режија на Клинт Иствуд со наслов „Плачи, Мачо“, во кој тој ја игра и главната улога, премиерно ќе биде прикажан на 22. октомври. Холивудската легенда премиерата на овој филм ја дочекува на 91. година и во тоа остварување тој се враќа на вестернот на свој начин. Во годините …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба (91) здодевноста во карантинот „ја убива“ со модна ревија: Погледнете го ова прекрасно шоу!

Погледнете како оваа баба се забавува во карантин… Бабата Бети Мекдоналд (91) од Џорџија во Америка решила здодевноста за време на карантинот и самоизолацијата поради пандемијата на вирусот корона, да ја сврти во нејзина корист, и да направи забава за памтење. Бидејќи таа е во групата на ризик за добивање …

Повеќе »

(ФОТО) НЕХУМАНО – БАБА (91) ТЕРААТ ВО ЗАТВОР ПОРАДИ МИНУВАЊЕ ВОН ПЕШАЧКИ: ТАЖНА ПРИКАЗНА ЗА БАБАТА ОД ЗЕМУН ГИ ТРОГНАЛА ЛУЃЕТО – Сепак има нормални луѓе!

Се потресол: Веста дека Јованка Лисица (91) мора да биде префрлена во затвор на пет дена го трогнала Спасоје Живановиќ, кој понудил да ја плати казната од 5.000 динари (околу 40 евра) за преминување на улицата вон пешачкиот премин „Наместо да напише казна од 5.000 динари на баба од 91 …

Повеќе »