Tag Archives: 9. титула

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОЈ НЕ МУ МОЖЕ НИШТО: Новак е неприкосновен владетел на АО!

Новак Ѓоковиќ е неприкосновен владетел на Мелбурн! Првиот тенисер на светот ја освои третата последователна титула на Австралија опен, деветта во неговата кариера! Најдобриот играч на светот во големото финале го совлада Русинот Данило Медведев со 7:5, 6:2, 6:2. The power and the passion 🔥@DjokerNole | #AO2021 | #AusOpen pic.twitter.com/M0oBUTH8Xf …

Повеќе »