Tag Archives: 9. години

(ВИДЕО) Ѓоковиќ во шокантен документарец за бегалците и тортурата во Австралија

Новак Ѓоковиќ се нашол во документарен филм во издание на „Middle East Eye“, а темата е задржувањето на бегалците во Австралија. „Притворот на Новак Ѓоковиќ во Австралија уште еднаш ги расветли садистичките закони за бегалци во земјата, кои оставија илјадници баратели на азил со години заробени во кампови на море …

Повеќе »

(ФОТО) МЕ СИЛУВАШЕ ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО: Исповедта на познатата пејачка ТЕРА СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ, имала само 9. години, а еве зошто НЕ ГО ТУЖЕЛА!

Пејачката Глорија Естефан признала дека била жртва на силување. View this post on Instagram A post shared by Gloria Estefan (@gloriaestefan) Работата да биде уште полоша, пејачката со кубанско-американско потекло доживеала сексуален напад кога имала само девет години, од страна на член на нејзиното пошироко семејство, кој бил „почитуван член …

Повеќе »

(ВИДЕО) 9. годишно девојче го восхитило познатиот продуцент Сајмон Кауел и добило Златно копче

Деветгодишно девојче по име Виктори ги воодушевило судиите на шоуто America’s Got Talent (Америка има талент). Виктори го извела „Валцерот на Јулија“ од операта „Ромео и Јулија“ и ги оставила сите присутни во салата во чудо. Таа дури успеала да го омекне и срцето на строгиот Сајмон Кауел кој одлучил …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА СЕ РОДИЛ ЛЕКАРИТЕ РЕКЛЕ ДЕКА НЕМА НИКАКВИ ШАНСИ: Роден е со 2. ПОСТО мозок, а денес има 9. години и велат дека е МЕДИЦИНСКО ЧУДО!

Пред девет години светските медиуми пишуваа за малото момче Ноа Вол, кое е родено со само два проценти од мозокот. „Кога се породив, лекарите ми рекоа дека на Ное ќе му биде тешко да преживее, и дека сигурно ќе биде во вегетативна состојба“, релча неговата мајка Мишел (49). Тие и …

Повеќе »

Соопштени пресудите за „Рекет“: Боки 13 е осуден на 9, а Катица Јанева на 7. години затвор

Пресудата за предметот Рекет е објавена по шест месеци судење. На објавата на пресудата за случајот „Рекет” денеска во големата сала на Врховниот суд во Скопје присуствувал само првообвинетиот Бојан Јовановски, додека второобвинетата Катица Јанева не дошла во судот и одлуката ќе ја слушне во домашен притвор. Пресудата за предметот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЛЕЧОК ГЕНИЈАЛЕЦ – ЗАВРШИЛ ФАКУЛТЕТ НА 9. ГОДИНИ: Никој не знае како толку бргу учи, а сега открил со што сака да се занимава!

Малечкиот генијалец од Белгија, Лорен Симонс, ќе добие факултетска диплома на само 9. години. Тој студира електротехника на универзитетот Ајндховен, кој важи за еден од најтешките и за многу постари студенти, а камоли на надарени деца. Целиот персонал на факултет го опишува Лорен како „извонреден“ и се очекува да ги …

Повеќе »

(ФОТО) ДОКТОРИТЕ КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД НЕГО – НА МАЛЕЧКИОТ ВАДИМ (9) КОЖАТА ПОСТОЈАНО МУ ПУКА И КРВАРИ: Детето трпи големи болки а неговите зборови „кршат срце“ – „Мамо, повеќе сакам да умрам отколку вака да живеам!“

Деветгодишниот Вадим Демедијук од Украина, кој е во болка со секое движење на своето тело, и рекол на својата мајка дека би сакал да умре, бидејќи лекарите исто така кренале раце од него. Момчето страда од тешка форма на псоријаза која зафатила 99% од неговото тело. Се покажало дека шест …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најубавите близначки на светот имаат 9. години и повеќе од 1,1 милион фанови: Загубено детство со секојдневни „модни обврски“!

Како изгледа секојдневниот живот на сестрите кои се прогласени за најубави близначки на светот? Кога Жаки Клементс на седмиот роденден на своите ќерки Ава Марија и Леа Роуз отворил профил на Инстаграм за нив, многу бргу станал планетарно популарен. „За околу шест месеци веќе имаа повеќе од 150. илјади следбеници. …

Повеќе »