Tag Archives: 88. години

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ! ПОЗНАТИОТ АКТЕР (88) ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: „Тешко ми е да се движам и повеќе нема улоги за мене, ќе се посветам на ОВА!“

Легендарниот актер сер Мајкл Кејн се повлекува од светот на филмот и театарот. Во интервју за Радио Би-Би-Си оваа недела, тој објавил дека се повлекува од актерството на 88-годишна возраст. Тој глумел во повеќе од 167. филмови и освои Оскар за улогата во филмот „Хана и нејзините сестри“ во 1986. …

Повеќе »

(ФОТО) Како навистина изгледа Џоан Колинс (88)? Објавена ретка фотографија на глумицата без перика!

Славната Алексис секогаш се појавуваше во јавноста гламурозно, со шминка, скапо облечена и со перика. Џоан Колинс имаше само неколку добри улоги во животот, но и само една – улогата на Алексис од „Династија“, беше доволна за да се стекне со светска слава. Џоан Колинс има 88. години и никој …

Повеќе »

Починал славниот француски актер Жан Пол Белмондо (88)

Славниот француски актер Жан Пол Белмондо починал на 88-годишна возраст. #BREAKING French actor Jean-Paul Belmondo has died: lawyer to AFP pic.twitter.com/SKOyJOWdfF — AFP News Agency (@AFP) September 6, 2021 Роден е на 9. април 1933. година, во предградието на Париз. Тој стана познат по улогите во филмови на „Новиот бран“ …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЖОК ЖИВОТ – Кармен (88) сега е најпопуларен модел а во младоста живеела во голема сиромаштија!

Многу манекенки сметаат дека староста е препрека за оваа професија, но не и таа – Кармен ниту еднаш не отишла „под нож” и не се срами да ја покажува својата седа коса. Кармен Дел Орефиче има 88 години и е еден од најпопуларните модели на светот. Со манекенство се занимава …

Повеќе »

Популарниот глумец Рип Торн починал во 88. година: Го сакавме поради „Луѓе во црно“, а Оскарот за малку му избега!

Славниот холивудски глумец Рип Торн починал во вторникот во 88. година на живот. Неговиот менаџер соопштил дека Торн починал во својот дом во Лејксвил, окружен со семејството – сопругата Еми Рајт и ќерките Кејти Торн и Анѓелика -Пејџ, а причината за смртта не е наведена. Овој холивудски великан бил и …

Повеќе »